Roboty drogowe

i

Autor: Pixabay Roboty drogowe - zdj. ilustracyjne.

Utrudnienia dla kierowców

Koszmar dla kierowców w Olsztynie. Ulica Pstrowskiego do remontu. "Musimy pocierpieć"

2022-09-08 12:33

W najbliższych tygodniach w Olsztynie rozpocznie się remont dwóch kolejnych ulic: Pstrowskiego i Plażowej. - Musimy pocierpieć po to, żeby w przyszłości było lepiej - mówi prezydent miasta Piotr Grzymowicz i dodaje, że prace na wspomnianych ulicach trzeba zrobić teraz, aby wykorzystać dotacje do końca 2023 r.

Remont ul. Pstrowskiego w Olsztynie. Wykonawca nie chce jej zamykać

W najbliższym czasie ul. Pstrowskiego w Olsztynie ma być remontowana od ul. Tadeusza Mazowieckiego (dawniej Obiegowa) do skrzyżowania z ulicami Synów Pułku i Wyszyńskiego. Wykonawca robót, prezes firmy Unibep Adam Poliński, zapewnił, że przez cały czas prowadzenia remontu droga będzie przejezdna. - Będziemy ograniczali ilość pasów ruchu, na pewno trzeba się będzie liczyć z utrudnieniami - przyznał Poliński i dodał, że już trwają uzgodnienia co do organizacji ruchu na tej drodze. Prace remontowe, które rozpoczną się od wymiany instalacji podziemnych, w tym wymiany sieci deszczowo-burzowej, ruszą jeszcze jesienią, prawdopodobnie w październiku. Potrwają 11 miesięcy.

CZYTAJ TEŻ: Niechciana nieruchomość na Mazurach wreszcie ma nabywcę. Budynki stoją puste od czterech lat

Forum w Karpaczu 2022: Marlena Maląg

Olsztyn, czyli miasto-remont

Koszt budowy Plażowej i remontu Pstrowskiego to 37,5 mln zł. Na ulicach Olsztyna od wielu miesięcy prowadzona jest budowa nowych nitek linii tramwajowych. Z tego powodu częściowo zamknięta jest główna ulica w centrum - Piłsudskiego, nieczynne jest jedno z kluczowych skrzyżowań Piłsudskiego-Kościuszki. Prace remontowe i budowlane trwają na wielu ulicach prowadzących z centrum do dzielnicy Pieczewo. Ulica Pstrowskiego, której remont wkrótce się rozpocznie sąsiaduje z już rozkopanymi ulicami. Mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz:

Niestety musimy wszystkie prace robić na raz, bo musimy wykorzystać dotacje do końca 2023 roku. Musimy pocierpieć po to, żeby w przyszłości było lepiej.

Firma, która będzie remontować Pstrowskiego w tym samym czasie będzie także budowała ulicę Plażową w okolicach jeziora Skanda. Obecnie jest to droga szutrowa. Po remoncie ma być tam dwupasmowa, szeroka jezdnia. - Będzie to droga dojazdowa m.in. do powstającego w okolicy centrum PAN, dział tam kilka innowacyjnych firm, tereny te mogą się rozwijać także mieszkaniowo - prezydent wskazał Grzymowicz. Ulica Plażowa ma powstać w 9 miesięcy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Więcej autobusów w Olsztynie 11 września. Powodem ważna uroczystość

Sonda
Co myślisz o remontach ulic?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany