Olsztyn: Cezary G. chciał spalić koleżankę żywcem?! Odpowie za próbę zabójstwa

i

Autor: KMP Olsztyn Olsztyn: Cezary G. chciał spalić koleżankę żywcem?! Odpowie za próbę zabójstwa

Diabelski plan

Olsztyn: Cezary G. chciał spalić koleżankę żywcem?! Odpowie za próbę zabójstwa

2022-09-15 17:20

Chciał spalić 33-latkę żywcem?! Cezary G. odpowie za to, co zrobił swojej koleżance. Najpierw wspólnie pili, a później się poróżnili. Efekt? Gdy ona poszła spać, on postanowił… podpalić przyczepę kempingową, w której spała. Podłożył worek brykietu i podpalił… Odpowie za próbę zabójstwa. Grozi mu dożywocie.

Do Sądu Okręgowego w Olsztynie wpłynął właśnie akt oskarżenia przeciwko Cezaremu G., mężczyźnie oskarżonemu o podpalenie przyczepy kempingowej, w której znajdowała się kobieta. Znał swoją niedoszłą ofiarę – niedługo przed makabrycznymi wydarzeniami pili razem alkohol. Dlaczego chciał spalić żywcem 33-letnią koleżankę?! Proces w sprawie próby zabójstwa rozpocznie się za kilka tygodni, 15 grudnia 2022 roku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Krwawy horror na łódzkim Widzewie. Skatowali sąsiadkę na śmierć, bo chciała ich uciszyć?

Do tragicznych zdarzeń doszło 5 sierpnia 2021 roku przy ul. Poprzecznej w Olsztynie. Cezary G. feralnego dnia wraz z kilkoma znajomymi pili alkohol. W pewnym momencie pomiędzy oskarżonym a 33-letnią kobietą doszło do kłótni.

Gdy w godzinach wieczornych pokrzywdzona poszła spać do swojej przyczepy kempingowej, Cezary G. postanowił wcielić w życie swój demoniczny plan. Jak wynika z ustaleń śledczych, miał podłożyć pod podłogą przyczepy worek z brykietem, a następnie go zapalić. Tym sposobem oskarżony podpalił przyczepę, wiedząc doskonale, że w środku śpi jego koleżanka.

W ocenie prokuratora, do zabójstwa kobiety nie doszło tylko z uwagi na interwencję innych osób, które w porę wydostały pokrzywdzoną z płonącej przyczepy. Cezary G. przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się jedynie do podpalenia przyczepy kempingowej – przekazał rzecznik Sądu Okręgowego w Olsztynie, Adam Barczak.

Cezary G. w czasie śledztwa przekonywał, że nie wiedział, że w przyczepie śpi 33-latka. Prokuratorzy jednak nie dali wiary tym zapewnieniom. Teraz mężczyźnie może grozić nawet dożywocie.

Sonda
Czy kara za usiłowanie zabójstwa powinna być wyższa?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają