Pożar przyczepy kempingowej w Olsztynie

i

Autor: wm.policja.gov.pl Pożar przyczepy kempingowej w Olsztynie. 50-latek chciał spalić swoją znajomą.

Pożar w Olsztynie. Próbował spalić koleżankę w przyczepie!

2021-08-09 11:23

Chwile grozy przeżyła 33-letnia kobieta, którą z płonącej przyczepy kempingowej wyciągnęli przypadkowi świadkowie. Zdarzenie miało miejsce w okolicy ul. Poprzecznej w Olsztynie. Sprawcą podpalenia okazał się być 50-letni mężczyzna. Odpowie on za usiłowanie zabójstwo, za co grozi mu nawet 25 lat więzienia.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w w okolicy ul. Poprzecznej w Olsztynie, w czwartek, 5 sierpnia. Służby ratunkowe otrzymały informację o pożarze przyczepy kempingowej usytuowanej w pobliżu budynku mieszkalnego. Na nogi postawiono kilka zastępów straży pożarnej, policja oraz karetkę pogotowia. Przyczepa kempingowa spłonęła doszczętnie, a w wyniku pożaru uszkodzona została również elewacja sąsiedniego budynku, w którym w chwili zdarzenia przebywało kilkanaście osób. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia ustalili, że w chwili pożaru w przyczepie była 33-letnia kobieta. Poszkodowanej z pomocą jako pierwsi przyszli przypadkowi świadkowie, wyważyli drzwi i wydostali przerażoną kobietę na zewnątrz. Również dzięki świadkom, policjanci bardzo szybko zatrzymali i doprowadzili do policyjnego aresztu mężczyznę podejrzewanego o podpalenie.

Na miejscu zdarzenia pracowała policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistyki, którego zadaniem było zabezpieczenie śladów z miejsca przestępstwa. O zdarzeniu powiadomiono również prokuratora nadzorującego czynności procesowe. Do zbadania przyczyn pożaru powołano również biegłego zakresu pożarnictwa. - W wyniku przeprowadzonego śledztwa szybko ustalono, że zarzewie ognia znajdowało się bezpośrednio pod drzwiami wejściowymi prowadzącymi do przyczepy. Szybko też ustalono, że działając w ten sposób, sprawca chciał odciąć kobiecie ewentualną drogę ucieczki ze śmiertelnej pułapki - tłumaczy podkom. Rafał Prokopczyk z biura prasowego KMP w Olsztynie.

Sprawcę świadkowie złapali na przystanku autobusowym i przetrzymali go do przyjazdu radiowozu. 50-latek szybko trafił do policyjne celi, a 33-latka ostatecznie wyszła z opresji bez szwanku. Kobieta nie wymagała pomocy medycznej.

Usiłowanie zabójstwa dla podpalacza

50-latek tłumaczył policjantom, że podpalił przyczepę po kłótni ze swoją koleżanką. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego czynu, a zebrane i zabezpieczone przez śledczych dowody świadczą o tym, że 50-latek dokładnie wiedział, że w przyczepie znajduje się kobieta i mimo to postanowił podpalić przyczepę, narażając 33-latkę na niebezpieczeństwo. Mężczyźnie przedstawiono zarzut usiłowania zabójstwa, za który kodeks karny przewiduje karę od 8 do 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego więzienia. Na wniosek policji prokurator sporządził wniosek do sądu o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Sąd przychylił się do wniosku policjantów.

Ludzie w wielkim pożarze na Podhalu stracili wszystko
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają