Celnicy przejęli nielegalne papierosy

i

Autor: WMOSG Celnicy przejęli milion sztuk nielegalnych papierosów.

Milion białoruskich papierosów w rękach celników. Towar ukryto na strychu [Zdjęcia, Wideo]

2022-04-25 10:45

Ponad milion sztuk białoruskich papierosów przejęły służby celno-skarbowe. Informację przekazała rzecznik prasowa Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej Mirosława Aleksandrowicz. Nielegalne papierosy były ukryte na strychu, do którego wejście zamaskowano lustrem.

Na trop składu nielegalnych białoruskich papierosów służby celno-skarbowe wpadły pod Płockiem. Papierosy przemycone z Białorusi znajdowały się w zabudowaniach gospodarczych i na strychu prywatnego domu. Właściciel zamaskował wejście na strych lustrem, zaś pod lustrem ścianę wyklejono ozdobnym tynkiem, który idealnie maskował wejście do pomieszczenia.

Służby na trop nielegalnych papierosów służby wpadły po tym, gdy w zatrzymanym do kontroli busie znaleziono 220 tysięcy sztuk nielegalnych białoruskich papierosów. W związku z tym odkryciem straż graniczna, służby skarbowe i policjanci CBŚP przeszukali nieruchomości 52-letniego mężczyzny. Mówi Mirosława Aleksandrowicz, rzeczniczka WMOSG:

Łącznie na dwóch posesjach i w busie ujawniono 1 128 mln sztuk wyrobów tytoniowych rożnych marek, bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy. Mężczyzna z powiatu płockiego odpowie za nabywanie, przewożenie i przechowywanie nielegalnych papierosów o szacunkowej wartości 830 tysięcy złotych.

Nielegalne białoruskie papierosy w rękach celników. Zobacz zdjęcia

Sonda
Palisz papierosy?
Potężna akcja policji. W tle nielegalne papierosy i alkohol
Nasi Partnerzy polecają