Mrągowo. Parafianie modlą się o "unicestwienie urządzeń i wież 5G"! Robią to codziennie [AKTUALIZACJA]

2021-06-10 10:49
Mrągowo. Parafianie modlą się o unicestwienie urządzeń i wież 5G! Robią to codziennie
Autor: webandi/cc0/Pixabay.com Parafianie z Mrągowa modlą się o "unicestwienie urządzeń i wież nowoczesnej technologii 5G". Msze w tej intencji organizuje od minionego poniedziałku 7 czerwca parafia rzymskokatolicka pod wezwaniem św. Rafała Kalinowskiego. Modlitwy o unicestwienie urządzeń i wież nowoczesnej technologii 5G odbyły się już trzy razy, a kolejne zaplanowano na czwartek, piątek, sobotę i niedzielę.

Parafianie z Mrągowa modlą się o "unicestwienie urządzeń i wież nowoczesnej technologii 5G". Msze w tej intencji organizuje od minionego poniedziałku 7 czerwca parafia rzymskokatolicka pod wezwaniem św. Rafała Kalinowskiego. Modlitwy o unicestwienie urządzeń i wież nowoczesnej technologii 5G odbyły się już trzy razy, a kolejne zaplanowano na czwartek, piątek, sobotę i niedzielę.

Mrągowo. Parafianie modlą się o "unicestwienie urządzeń i wież 5G"! Robią to codziennie

Aktualizacja godz. 10.50

- Zamawiający te msze to dwoje prywatnych ludzi z Mrągowa. Te intencje zostały trochę opacznie zrozumiane, źle zapisane. Nie chodziło o samą technologię 5G, ale o zagrożenia, jakie ona ze sobą niesie" - powiedział PAP proboszcz parafii pod wezwaniem św. Rafała Kalinowskiego w Mrągowie ks. Robert Kaniowski.

Jak dodaje w rozmowie z PAP, "każda technologia niesie ze sobą zło", a "sam internet nie jest zły, ale jest w nim mnóstwo złych treści". Mimo że duchowny wyjawił prawdziwą intencję mszy, kolejnych zaplanowanych na ten tydzień ceremonii już nie będzie.

- To jest świeża sytuacja, ale już na nią zareagowaliśmy. Z proboszczem została przeprowadzona rozmowa. Jest oczywistym, że takich intencji mszalnych nie powinno się przyjmować - mówi PAP rzecznik kurii metropolitalnej w Olsztynie ks. dr Marcin Sawicki.

Parafianie z Mrągowa modlą się o "unicestwienie urządzeń i wież nowoczesnej technologii 5G". Msze w tej intencji organizuje od minionego poniedziałku 7 czerwca parafia rzymskokatolicka pod wezwaniem św. Rafała Kalinowskiego. Modlitwy o unicestwienie urządzeń i wież nowoczesnej technologii 5G odbyły się już trzy razy, a następne zaplanowano na czwartek, piątek, sobotę i niedzielę - odbędą się kolejno o godz. 17, 18, 18, i 12.

Czytaj też: Iłowo-Osada. 58-latka brutalnie pobita przez młodych mężczyzn! Śmigłowiec zabrał ją nieprzytomną do Olsztyna

Czym jest 5G?

5G to technologia, jak sama nazwa wskazuje, piątej generacji  sieci komórkowej. W sprawie jej rzekomej szkodliwości nadal pojawia się wiele teorii spiskowych, choć o jej bezpieczeństwie informują szeroko m.in. strony rządowe.

- Ministerstwo Klimatu i Środowiska w ciągu ostatnich kilkunastu lat analizowało dokumentację dotyczącą stanu prawnego wszystkich rodzajów instalacji radionawigacyjnych, radiolokacyjnych oraz radiokomunikacyjnych, w tym stacji bazowych telefonii komórkowej, wytwarzających promieniowanie elektromagnetyczne w całym zakresie częstotliwości dla promieniowania niejonizującego. Zweryfikowało też w zakresie merytorycznym opracowania dotyczące przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko z uwzględnieniem źródeł pól elektromagnetycznych zgłaszanych do organów właściwych do spraw ochrony środowiska - napisał minister klimatu Jacek Ozdoba cytowany przez Prawo.pl.

Jak informuje Prawo.pl, Centralne Laboratorium Badawcze wchodzące w skład Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska przekazało, że "wyniki kontroli nie stwierdziły w ostatnim okresie przekroczeń dopuszczalnych norm promieniowania dla częstotliwości mikrofalowych, w tym sieci 5G".

Czytaj też: Szczytno. Z boiska prosto do więzienia! 24-latek "naruszał czynności narządów ciała innej osoby"

Czytaj też: 68-latek rozbił się pod Kętrzynem i zginął! Potworny wypadek przeżył jego pies [ZDJĘCIA]

Czytaj też: Wietrzychowo. 47-latek zginął na przejeździe kolejowym! Wjechał audi prosto pod pociąg

Czy grozi nam wojna ?
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE