Musiał oddać 10 tysięcy złotych! Dłużnicy BRUTALNIE z nim postąpili! NOWE FAKTY ws. porwania w Mrągowie

2021-03-08 11:28 sch
Areszt
Autor: Pixabay Do areszut trafili dwaj mężczyźni podejrzani o o pozbawienie wolności, groźby i stosowanie przemocy wobec pokrzywdzonego w celu odzyskania długu.

Sąd Rejonowy w Mrągowie zastosował tymczasowe aresztowanie wobec dwóch mężczyzn podejrzanych o pozbawienie wolności, groźby i stosowanie przemocy wobec pokrzywdzonego w celu odzyskania długu. Ofiara to Robert B., który przez kilka dni więziony był w salonie gier. Mężczyzna był winny podejrzanym 10 tysięcy złotych. Leszek S. i Patryk G. nie przyznają się do zarzucanych im czynów.

Prokurator Prokuratury Rejonowej w Mrągowie skierował 2 marca do miejscowego Sądu Rejonowego wnioski o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec Leszka S. i Patryka G., podejrzanych o pozbawienie wolności Roberta B. ze szczególnym udręczeniem.

Porwanie w Mrągowie. Sprawcy więzili ofiarę w salonie gier

Według ustaleń prokuratora pozbawienie wolności miało polegać na zamknięciu na klucz drzwi wejściowych do salonu gier i uniemożliwienie pokrzywdzonemu opuszczania lokalu, a także stosowanie wobec niego gróźb i przemocy w celu zmuszenia go do zwrotu 10 tys. zł długu. Do tego zdarzenia miało dojść w okresie od 25 lutego do 28 lutego 2021 r. w Mrągowie.

Mrągowscy policjanci otrzymali w 28 lutego około godz. 15:00 informację od starszego mężczyzny, że jego syn jest przez kogoś przetrzymywany. Ojciec umówił się ze sprawcami, że w ramach spłaty długu syna, odda swój samochód. Podczas próby przekazania auta, mundurowi złapali dwóch mężczyzn na gorącym uczynku.

CZYTAJ WIĘCEJ: Cztery dni HORRORU na Mazurach! Porwanie w Mrągowie. Zdesperowany ojciec chciał wymienić syna za samochód!

Skandaliczna interwencja policjantów z Pruszkowa. Dziecko posikało się w majtki

Sąd Rejonowy w Mrągowie w dniu 3 marca 2021 r. przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec Leszka S. i Patryka G. tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Sąd podjął taką decyzję w celu zabezpieczenia prawidłowego dalszego toku postępowanie w tej sprawie. W ocenie Sądu Rejonowego, obaj podejrzani, którzy nie przyznali się do popełnienia zarzucanego im czynu, pozostając na wolności mogliby podejmować próby nakłaniania innych osób do składania fałszywych zeznań lub w inny bezprawny sposób utrudniać postępowanie karne – powiedział Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Wakacje rodem z HORRORU! Mężczyzna z dzieckiem byli ZMORĄ autostopowicza! "Dostałem gęsiej skórki"

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE