Cztery dni HORRORU na Mazurach! Porwanie w Mrągowie. Zdesperowany ojciec chciał wymienić syna za samochód!

2021-03-04 12:02 sch
Policja
Autor: policja.pl Przez 4 dni dwóch mężczyzn przetrzymywało 40-latka. Mężczyźni żądali okupu.

Cztery dni grozy przeżył 40-latek, który został porwany. Do zdarzenia doszło w Mrągowie na Mazurach. Podejrzanych o przetrzymywanie 40-latka jest dwóch mężczyzn, którzy zażądali od ojca ofiary 10 tysięcy złotych w zamian za wolność syna. Podejrzani usłyszeli zarzuty i decyzją sądu najbliższe miesiące spędzą areszcie. Grozi im kara więzienia, trwająca nie krócej niż 3 lata. Sprawę prowadzi mrągowska policja i prokuratura, ustalając motywy działania sprawców i okoliczności zdarzenia.

Mrągowscy policjanci otrzymali W niedzielę (28 lutego) około godz. 15:00 informację od starszego mężczyzny, że jego syn jest przez kogoś przetrzymywany wbrew jego woli i może stać się mu krzywda. Warunkiem odzyskania wolności, jest przekazanie 10 tysięcy złotych.

Porwanie w Mrągowie. Przetrzymywali 40-latka 4 dni

- Niestety, zgłaszający tyle pieniędzy nie posiadał, zaoferował w zamian samochód osobowy - relacjonuje asp. Dorota Kulig, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie. Z chwilą zgłoszenia, do sprawy natychmiast włączyli się policjanci z Mrągowa oraz funkcjonariusze z KWP w Olsztynie. Mundurowi podczas planowanej wymiany zakładnika na okup, zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn. 39-latek i jego 37-letni wspólnik trafili do policyjnego aresztu. Równocześnie policjanci uwolnili pokrzywdzonego, który na szczęście w trakcie bezprawnego pozbawienia wolności nie doznał poważnych obrażeń ciała. Mężczyzna przetrzymywany był przez 4 dni.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Szczytno: Wywieźli 15-latkę do lasu i zgotowali jej PIEKŁO! Wszystko nagrywali telefonem

Miasta widmo z początku pandemii. Tego widoku nie da się zapomnieć

Zatrzymani mężczyźni zostali przesłuchani oraz przedstawiono im zarzuty popełnienia przestępstwa. Prokurator wystąpił do sądu o areszt tymczasowy wobec podejrzanych na 3 miesiące. W środę (3 marca) mrągowski sąd przychylił się do wniosku prokuratora. Mężczyźni trafili do zakładu karnego. - Za przestępstwo pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem, sprawcom grozi kara więzienia na czas nie krótszy niż 3 lata - przypomina rzeczniczka mrągowskiej policji. Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Mrągowie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: QUIZ. Budzili przerażenie całej Polski! Najsłynniejsi seryjni mordercy PRL

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE