Myśliwy postrzelił 75-latka. Polowanie GROZY pod Olsztynem

2019-12-17 11:33
Myśliwy, polowanie
Autor: Pixabay

Groźny wypadek podczas polowania w miejscowości Kurki (woj. warmińsko-mazurskie). Postrzelony został 75-letni mężczyzna. Kula trafiła go w przedramię i brzuch. Okoliczności tego nieszczęśliwego zdarzenia wyjaśniają policjanci z Olsztyna.

Do postrzelenia doszło w niedzielne popołudnie (15 grudnia) w miejscowości Kurki k. Olsztynka (powiat olsztyński). Polowanie odbywało się na terenie kompleksu leśnego. Ze wstępnych ustaleń policja wynika, że jeden z uczestników został postrzelony bronią myśliwską w przedramię i brzuch. Poszkodowanym jest 75-letni mężczyzna.

Uczestnicy polowania wezwali służby ratunkowe tuż po nieszczęśliwym wypadku. Jak informuje Andrzej Jurkun z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, do rannego myśliwego wysłany został śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 75-latek został też zbadany alkomatem. Był trzeźwy.

Na miejscu pojawili się także policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej, w tym technik kryminalistyki. O zdarzeniu został również zawiadomiony prokurator, który nadzorował wykonywane na miejscu czynności procesowe m.in. oględziny miejsca zdarzenia. - Policjanci zabezpieczyli do dalszych badań broń myśliwską, z której padł strzał, oraz łuskę naboju - mówi Andrzej Jurkun. Przesłuchano również kilku uczestników polowania.

Funkcjonariusze ustalili, że pechowy strzał oddał 69-letni mężczyzna. Jego również policjanci zbadali alkomatem. Był trzeźwy. - Jesteśmy na etapie przekazywania materiału dowodowego do olsztyńskiej prokuratury, która wszczęła śledztwo w tej sprawie - zakończył Andrzej Jurkun.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE