Nagroda za udział w wyborach prezydenckich była oszustwem! Ogromne straty

2020-08-13 13:46 SCH
Wybory 2020. Frekwencja wyborcza. Rekordowo wysoka
Autor: shutterstock

Przed wyborami prezydenckimi wiele samorządów zachęcało do głosowania wszelkiego rodzaju nagrodami. Modę na nagradzanie frekwencji wyborczej wykorzystują też oszuści. W ten sposób pewien mężczyzna oszukał starsze małżeństwo w Szczytnie (woj. warmińsko-mazurskie). W ten oto sposób staruszkowie stracili kilka tysięcy złotych oszczędności. Oszusta szuka policja.

Oszustwo metodą "na wybory"

W środę (12 sierpnia) na jednym osiedli w Szczytnie zjawił się mężczyzna, który przyszedł do starszego małżeństwa. 86-latek i 89-latek wpuścili mężczyznę do mieszkania. Ten poinformował staruszków, że dostaną nagrodę pieniężną za udział w minionych wyborach prezydenckich. Miała to być gratyfikacja dla osób powyżej 85 roku życia, które spełniły obywatelski obowiązek.

Małżeństwo niczego nie podejrzewało. Na prośbę mężczyzny, okazali swoje dowody osobiste celem "weryfikacji". Podejrzeń seniorów nie wzbudziło nawet pytanie, czy mają w mieszkaniu jakieś pieniądze. Po chwili podejrzany mężczyzna zniknął.

Starsze małżeństwo straciło 8 tysięcy złotych

86-letnia kobieta zadzwoniła do córki, aby powiedzieć jej o nagrodzie, która w rzeczywistości okazała się oszustwem. Tajemniczy mężczyzna nie dość, że niczego staruszkom nie dał to na dodatek zabrał ich oszczędności, czyli ponad 8 tysięcy złotych!

Córka uświadomiła matkę, że została oszukana, jednak było już za późno. Policja przyjechała na miejsce zdarzenia i rozpoczęła poszukiwania oszusta, jak dotąd bez efektu.

Bitwa Warszawska na Narodowym. Tak powstawała scenografia do wielkiego widowiska

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.