Skradziony złoty łańcuszek

i

Autor: KPP Pisz Skradziony złoty łańcuszek

14-latka OKRADŁA własną matkę! Złotą biżuterię oddała do lombardu

2019-10-21 14:04

Dwa złote łańcuszki o łącznej wartości 1000 złotych ukradła 14-latka swojej matce. Następnie biżuterię sprzedawała w lombardzie z pomocą swojego 21-letniego kolegi. Sprawą małoletniej złodziejki zajmie się teraz sąd rodzinny.

Kilka dni temu policjanci z Pisza otrzymali zgłoszenie o kradzieży złotej biżuterii. Mieszkanka miasta poinformowała funkcjonariuszy, że zginęły jej dwa złote łańcuszki, które miała schowane w szkatułce w szafie.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego śledczy odzyskali część skradzionej biżuterii. Odnaleźli ją w miejscowym lombardzie. W dalszej kolejności policjanci ustalili, że sprawcą kradzieży jest 14-letnia córka pokrzywdzonej, która początkowo wszystkiemu zaprzeczała. Według ustaleń funkcjonariuszy nastolatka ukradła matce dwa złote łańcuszki, a następnie poprosiła swojego 21-letniego kolegę, aby je sprzedał w lombardzie.

W rozmowie z policjantami nastolatka przyznała się do kradzieży złotych łańcuszków o łącznej wartości 1000 złotych. W tej sytuacji pokrzywdzona złożyła wniosek o ściganie osoby jej najbliższej. Oznacza to, że sprawą 14-latki zajmie się teraz sąd rodzinny i nieletnich.