Nidzica: cukierek mógł zabić dziewczynkę! Policjantka uratowała życie dziecka!

2020-08-03 22:32 SCH
Policjantka z Nidzicy uratowała dziecko
Autor: wm.policja.gov.pl st. sierż. Marta Szczepkowska z nidzickiej policji.

Półtoraroczne dziecko zakrztusiło się cukierkiem. Kto wie, jak potoczyłyby się losy dziewczynki, gdyby nie błyskawiczna reakcja nidzickich dzielnicowych, którzy błyskawicznie udzielili potrzebującemu dziecku pierwszej pomocy.

- W czwartek (30 lipca) ok. godz. 18 dzielnicowa rejonu I miasta Nidzica st. sierż. Marta Szczepkowska i funkcjonariusz Straży Miejskiej Andrzej Szczepkowski podczas wspólnego patrolu parku nad jeziorkiem miejskim usłyszeli wołanie o pomoc dobiegające z terenu placu zabaw - mówi sierż. Alicja Pepłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nidzicy.

Okazało się, że półtoraroczna dziewczynka zakrztusiła się cukierkiem. Funkcjonariusze udzielili dziecku pierwszej pomocy i udrożnili drogi oddechowe dziewczynki. Po chwili przestraszone dziecko uspokoiło się w ramionach mamy.

Policjanci przypominają, że nawet najbardziej fachowa pomoc jest bezużyteczna, jeżeli jest spóźniona. Pamiętajmy, znajomość podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy pomoże opanować zdenerwowanie i umożliwi podjęcie właściwych czynności w sytuacji zagrożenia.

Film "Gierek": Kożuchowska kusi fryzurą

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.