Koronawirus w fabryce Michelin w Olsztynie. W zakładzie pracuje 5 tysięcy osób!

2020-08-03 17:42 SCH
Michelin w Olsztynie
Autor: Urząd Miasta Olsztyna Koronawirus u jednego z pracowników fabryki opon Michelin w Olsztynie.

Jeden z pracowników fabryki opon Michelin w Olsztynie został zakażony koronawirusem. Olsztyński Michelin to największy zakład pracy w stolicy Warmii i Mazur, zatrudniający aż 5 tysięcy osób. Kto wie, czy za chwilę nie pojawią się kolejny pracownicy zakażeni koronawirusem. Przedstawiciele fabryki zapewniają jednak, że produkcja jest kontynuowana.

Koronawirus fabryce Michelin w Olsztynie

Koronawirus u jednego z pracowników fabryki opon Michelin w Olsztynie. - Niestety u jednego z pracowników fabryki Michelin w Olsztynie potwierdzono przypadek zakażenia koronawirusem - powiedziała "Wyborczej Olsztyn" Ewa Konopka, rzecznik prasowy olsztyńskich zakładów Michelin.

Przedstawiciele fabryki zapewniają, że bezpieczeństwo pracowników nie jest zagrożone, ponieważ firma postępuje zgodnie z przepisami epidemiologicznymi. Co więcej, fabryka kontynuuje produkcję.

Niebezpieczeństwo rozprzestrzenienia się koronawirusa w Olsztynie jest jednak ogromne. Michelin zatrudnia 5 tysięcy pracowników. Jeśli doliczymy do tego rodziny i bliskie otoczone tych osób, możemy mówić wręcz o ogromnej liczbie ludzi narażonej na zakażenie COVID-19.

Prawie 400 zakażeń koronawirusem na Warmii i Mazurach

Według ostatnich danych koronawirusem na Warmii i Mazurach zaraziło się 385 osób. W poniedziałek (3 sierpnia) zakażenia COVID-19 potwierdzono u starszej kobiety z powiatu nowomiejskiego.

Z kolei w niedzielę (2 sierpnia) nowe przypadki wykryto w Olsztynie u trzech młodych kobiet oraz kobiety w średnim wieku, a także mężczyzny w średnim wieku z powiatu ostródzkiego. Najwięcej zakażeń potwierdzono w powiecie iławskim (73).

Rośnie też liczba ozdrowieńców. Walkę z koronawirusem wygrało czterech pacjentów z Elbląga: chłopiec, młody mężczyzna oraz kobieta i mężczyzna w średnim wieku. W sumie już 271 osób z Warmii i Mazur wyleczyło wirusa SARS-CoV-2. Od początku epidemii w woj. warmińsko-mazurskim zmarły 2 osoby.

Koronawirus na Warmii i Mazurach [AKTUALNE DANE]

Co mówią pozostałe statystyki? Wykonano ok. 54 tysiące testów na obecność koronawirusa. W kwarantannie przebywa 1189 osób, zaś pod nadzorem epidemiologicznym - pół tysiąca. Hospitalizowanych jest 19 pacjentów.

Tymczasem w całej Polsce już 47469 osób jest zakażonych koronawirusem. Zmarło 1732 pacjentów. Poniedziałek (3 sierpnia) był kolejnym dniem z rekordowym przyrostem zachorowań. Potwierdzono 575 nowych przypadków.

Tłumy na Placu Kuracyjnym w Sopocie - okolice plaży i mola.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.