Śmiertelny wypadek pod Olsztynem! Opel zderzył się z ciężarówką, 20-latek nie żyje! [ZDJĘCIA]

2020-07-31 10:25 SCH

Tragiczny początek dnia w woj. warmińsko-mazurskim! Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 16! Na wysokości miejscowości Rzeck, niedaleko Olsztyna, samochód osobowy zderzył się z ciężarową cysterną. Niestety, młody kierowca opla zginął na miejscu. Droga jest całkowicie zablokowana. Służby wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia.

Wypadek na DK-16 pod Olsztynem. Kierowca nie żyje

Tragiczny wypadek samochodowy na wysokości miejscowości Rzeck, 28 km od Olsztyna. - W piątek (31 lipca) ok. godz. 6:30 doszło do zderzenia ciężarowej cysterny z samochodem osobowym. W wypadku na miejscu zginął 20-letni kierowca opla. 53-letni kierowca ciężarówki w wyniku doznanych obrażeń został przetransportowany do szpitala. 53-latek w chwili zdarzenia był trzeźwy.

Na miejscu zdarzenia wciąż pracują służby ratunkowe, m.in. policja, strażacy oraz funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego. W czynnościach uczestniczy również prokurator, a także policyjny technik kryminalistyki. Droga w miejscu zdarzenia jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia potrwają mniej więcej do godz. 12, ponieważ do usunięcia z drogi uszkodzonych pojazdów niezbędne będzie wykorzystanie specjalistycznego sprzętu ratownictwa drogowego.

Policjanci wyznaczyli objazdy drogami serwisowymi. Policja apeluje do kierowców o stosowanie się do wydawanych przez służby poleceń oraz o szczególną ostrożność za kierownicą.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący osobowym oplem, który jechał w kierunku Biskupca, na prostym odcinku drogi w pewnym momencie zaczął zjeżdżać na przeciwną stronę jezdni, po której w kierunku Olsztyna poruszał się ciężarowy daf wraz z cysterną - mówi podkom. Rafał Prokopczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. - Jak ustalili pracujący na miejscu policjanci, kierowca ciężarowego dafa w celu uniknięcia zderzenia używał świateł drogowych oraz sygnału dźwiękowego. Zjechał również maksymalnie do prawej krawędzi jezdni, lecz mimo to nie udało mu się uniknąć zderzenia z jadącym z naprzeciwka oplem.

Potrącenie pieszego w Olsztynie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.