Nie żyje druh Darek

i

Autor: SHUTTERSTOCK, Ochotnicza Straż Pożarna w Barczewie/FACEBOOK

Smutne wieści

Nie żyje strażak z Barczewa. Druh Dariusz miał 46 lat

2022-12-09 18:23

W wieku 46 lat zmarł druh Dariusz P. Informację o śmierci strażaka przekazała Ochotnicza Straż Pożarna w Barczewie. - Darek dał się poznać nie tylko jako wspaniały przyjaciel czy kolega, ale też jako doświadczony i bardzo zaangażowany strażak - czytamy w komunikacie. Zrozpaczeni są mieszkańcy Barczewa. Internauci nie szczędzą poruszających słów w komentarzach.

Barczewo, niewielkie miasto koło Olsztyna, tonie we łzach. Nie żyje druh Dariusz, 46-letni strażak z miejscowej OSP. Na Facebooku pojawił się poruszający wpis, w którym koledzy zmarłego przypominają sylwetkę Dariusza. - Jako 11-letni chłopiec w 1987 roku wstąpił w szeregi Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Po ukończeniu 18 lat zasilił grono czynnych strażaków i zaczął wyjeżdżać do działań ratowniczo-gaśniczych. Udział w tysiącach akcji, doświadczenie i pomoc drugiemu człowiekowi stały się wzorem dla młodszych kolegów będących w naszej jednostce - czytamy w opisie. - Darek dał się poznać nie tylko jako wspaniały przyjaciel czy kolega, ale też jako doświadczony i bardzo zaangażowany strażak. Za swoje zaangażowanie i poświęcenie w 1996 otrzymał odznakę „Wzorowy strażak”, w 1997 otrzymał Brązowy Medal za Zasługi dla Pożarnictwa, w 2000 roku Srebrny Medal za Zasługi dla Pożarnictwa, a w 2007 Złoty Medal za Zasługi dla Pożarnictwa - dodają druhowie.

Pod postem pojawiły się dziesiątki komentarzy. Wszyscy są poruszeni śmiercią 46-letniego druha. - "Strażacy to ziemscy aniołowie stróże, oni nie umierają, a po prostu wracają do nieba" Żegnaj Dareczku, do zobaczenia - napisała pani Katarzyna. - Takich ludzi nigdy się nie zapomina. Wyrazy współczucia dla całej rodziny i wszystkim bliskim osobom - to słowa pani Agnieszki. Przyczyny śmierci strażaka nie podano. 

- Można powiedzieć, że całe życie poświęcił dla ratowania życia, zdrowia i mienia. Prawdziwy strażak - ratownik - do końca. Wyrazy współczucia dla rodziny oraz strażaków z OSP Barczewo - pisze pani Elżbieta.

Łączymy się w bólu z bliskimi druha Dariusza i przekazujemy wyrazy współczucia z powodu jego śmierci.

Osy zabiły strażaka Marcina
Sonda
Jak oceniasz pracę strażaków?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają