Koronawirus w warmińsko-mazurskim. Już 26 potwierdzonych przypadków! [AKTUALNE DANE]

2020-03-24 10:42 SCH
Koronawirus w Polsce
Autor: Marcin Gadomski/Super Express Koronawirus w Polsce

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o ośmiu nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Jeden z pacjentów pochodzi z woj. warmińsko-mazurskiego. W sumie w naszym regionie zarażonych COVID-19 jest 26 osób.

Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia, w woj. warmińsko-mazurskim jest już 26 osób zakażonych koronawirusem. O pacjencie chorym na COVID-19 resort poinformował we wtorek (24 marca) o godz. 10:30. - Mamy 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 7 osób z woj. podkarpackiego i 1 osoby z woj. warmińsko-mazurskiego - czytamy we wpisie Ministerstwa Zdrowia w mediach społecznościowych.

Zakażona osoba z woj. warmińskiego to starsza kobieta z Olsztyna, która powróciła z Włoch. Jej stan lekarze określają jako dobry. Przebywa w szpitalu w Ostródzie. Taką informację przekazał Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie.

ZOBACZ WIĘCEJ: Testy na koronawirusa SARS-CoV-2

Ofiara koronawirusa. 68-latek zmarł w Puławach

W sumie w Polsce są już 774 osoby zakażone koronawirusem. Niestety, rośnie też liczba śmiertelnych przypadków. Potwierdzono również, że na skutek COVID-19 zmarła dziewiąta osoba. To 68-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Puławach. Jego stan był ciężki, miał również choroby współistniejące.

Chcesz być na bieżąco z informacjami o koronawirusie w innych regionach Polski? Odwiedź NASZĄ RELACJĘ.

PRZECZYTAJ TAKŻE: TU KUPISZ "Super Express" w trakcie kwarantanny!

Koronawirus. Posłuchaj o faktach i mitach. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami
Jak dzieci spędzają kwarantannę?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.