Nowy rozkład PKP. Dobre wiadomości dla pasażerów na Warmii i Mazurach

2019-12-12 18:29 SCH
PKP Intercity
Autor: materiały prasowe PKP Intercity

Od niedzieli (15 grudnia) obowiązywać będzie nowy rozkład jazdy pociągów Polregio w województwie warmińsko-mazurskim. Pociągi Polregio powrócą na dwie linie kolejowe, które były w remoncie. Chodzi o odcinki Olsztyn - Działdowo oraz Olsztyn - Szczytno - Pisz - Ełk. Dzięki temu na tych liniach przestanie działać autobusowa komunikacja zastępcza.

Nowy rozkład jazdy jest w zasadniczej części kontynuacją obecnie funkcjonującego. Nieduże zmiany, dotyczące godzin kursowania, wynikają z potrzeb zgłaszanych przez podróżnych oraz z konieczności dostosowania się do przejazdu pociągów innych przewoźników, posiadających priorytet w konstruowaniu rozkładu jazdy.

Autobusy komunikacji zastępczej nadal będą przewoziły pasażerów Polregio na odcinkach Olsztyn - Gutkowo oraz Olsztyn - Braniewo. Wynika to z prac remontowych prowadzonych na tych liniach kolejowych. Rozkład jazdy autobusów zastępczych został ułożony w taki sposób, aby pasażerowie jak najmniej odczuli niedogodności związane z tymczasowym brakiem połączeń kolejowych.

Przejazd w autobusach komunikacji zastępczej, tak jak dotychczas, oznakowanych logo Polregio, będzie odbywał się na podstawie biletów kolejowych. W autobusach nie będzie możliwości przewozu rowerów i wózków.