Nietypowa choinka

Odblaskowa choinka stanęła pod komendą w Olsztynie. Policjanci zachęcają do "kradzieży" nietypowych ozdób [Zdjęcia]

2022-12-09 11:52

Przed Komendą Miejskiej Policji w Olsztynie stanęła nietypowa choinka. Zamiast bombek, zdobią ją odblaski. Wszystko po to, aby zachęcić olsztynian do korzystania z elementów odblaskowych. Co więcej, policjanci zachęcają nawet mieszkańców do tego, aby jak najszybciej rozebrali choinkę, "podkradając" nietypowe ozdoby.

Odblaskowa choinka w Olsztynie. Policjanci zachęcają do ściągania ozdób

W piątek (9 grudnia) przed południem przed budynkiem Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie stanęła odblaskowa choinka. Drzewko przystrojone zostało przez policjantów i pracowników policji odblaskowymi, kolorowymi elementami. Policjanci zachęcają do sięgania po elementy odblaskowe z naszej choinki i ,,ozdabiania” swoich ubrań, po to, aby świecić przykładem i być bezpiecznym uczestnikiem ruchu drogowego.Mundurowi przypominają, że wystarczy jeden odblaskowy element podczas wieczornego spaceru, żeby osoba na drodze stała się widoczna ze znacznie większej odległości, nawet do około 150 metrów. Zwiększa to czas na reakcję w trudnych, zimowych warunkach pogodowych i może uratować czyjeś zdrowie i życie.

Zgodnie z prawem, każdy pieszy poruszający się po drodze, po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym, jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku.

Na koniec garść statystyk. W 2022 roku od stycznia do listopada na terenie Olsztyna doszło do 73 zdarzeń drogowych z udziałem pieszych. Rok temu było ich więcej - 79. W tym czasie odnotowano 40 wykroczeń z udziałem pieszych, którzy nie posiadali elementów odblaskowych.

Odblaskowa choinka przed komendą policji w Olsztynie. Zobacz zdjęcia

Sonda
Nosisz odblaski wychodząc po zmroku?
Jasnowidz Krzysztof Jackowski mówi o tym ile jeszcze będzie rządził Putin