Olsztyn: 7-letnia dziewczynka pod "opieką" pijanych kobiet. Dzieckiem musiał zająć się MOPS

2021-02-23 12:03 sch
Alkohol
Autor: Pixabay W Olsztynie 50-letnia kobieta, będąc pod wpływem alkoholu, opiekowała się 7-letnim dzieckiem.

Olsztyńscy policjanci interweniowali wobec nietrzeźwej matki, która opiekowała się swoją 7-letnią córką, mając w organizmie ponad jeden promil alkoholu. Synowa kobiety, która miała zaopiekować się nieletnią, również była pijana. Ostatecznie 7-latka trafiła pod opiekę pracowników MOPS-u. Sprawą nieodpowiedzialnego rodzica zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

W poniedziałek (22 lutego) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie, dotyczące podejrzenia sprawowania opieki nad małoletnim dzieckiem przez rodzica, który mógł być pod wpływem alkoholu.

Interweniujący funkcjonariusze w mieszkaniu zastali 50-latkę, która miała pod opieką swoją 7-letnią córkę. Policjanci wyczuli silny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że kobieta ma ponad promil alkoholu w organizmie. Po chwili na miejsce przyszła synowa 50-latki, która miała zaopiekować się dziewczynką. Policjanci postanowili także zbadać jej stan trzeźwości. Okazało się, że 38-latka również jest pijana.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Zabójstwo w Olsztynku! Tragiczny finał trzydniowej libacji. Przed policją ukryli się pod prysznicem! [ZDJĘCIA]

- Funkcjonariusze podjęli decyzję, aby wezwać przedstawicieli Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, którego pracownicy zaopiekowali się nieletnią. Policjanci z interwencji sporządzili dokumentację, która trafi do sądu rodzinnego. Jego zadaniem będzie dokładne zbadanie sytuacji, do której doszło w jednym z olsztyńskich mieszkań - mówi st. sierż. Andrzej Jurkun z biura prasowego KMP w Olsztynie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: ZABIŁA MĘŻA, a po wszystkim poszła spać! "Jurek powinien od niej uciec". Kulisy morderstwa w Reszlu [ZDJĘCIA]

Zabójstwo w Olsztynku