Olsztyn. Lidia przyjęła 11 ciosów NOŻEM i przeżyła! Na wszystko PATRZYŁY jej DZIECI! Jest wyrok w sprawie OPRAWCY

2021-01-21 16:22
Szczecinek. Znajomy wbił jej nóż w głowę! Zalała się krwią i krzyczała, że nic jej nie jest
Autor: PublicDomainPictures / pixabay Szczecinek. Znajomy wbił jej nóż w głowę! Zalała się krwią i krzyczała, że nic jej nie jest

Historia z Gminy Dobre Miasto (powiat olsztyński) elektryzowała już kilkakrotnie. Dariusz P. zaatakował swoją byłą partnerkę nożem, zadając jej 11 głębokich ciosów. Sąd Rejonowy w Olsztynie, przychylając się na wniosek prokuratury 16 października 2019 r. zastosował areszt wobec podejrzanego, a w czwartek 21 stycznia wydał wyrok. Dariusz P., który próbował zadźgać swoją byłą spędzi w więzieniu 15 lat.

Olsztyn. Chciał zadźgać byłą partnerkę przy jej dzieciach

W nocy z 13 na 14 października 2019 r. w miejscowości Barcikowo w gminie Dobre Miasto Dariusz P., mimo już wydanego zakazu zbliżania się, przyjechał do mieszkania byłej partnerki Lidii F. i wymierzył 11 ciosów nożem. W domu była dwójka dorosłych już dzieci Lidii F., które natychmiast udzieliły jej pomocy. Według ustaleń śledczych, kobiety broniła się przed atakiem i dlatego udało jej się przeżyć.

Zobacz więcej: Dobre Miasto: DŹGAŁ nożem byłą partnerkę, a obok były jej dzieci! Grozi mu dożywocie

Po zdarzeniu, dzieci kobiety wezwały ratowników medycznych, którym udało się uratować życie pokrzywdzonej. W tym czasie trwały poszukiwania podejrzanego Dariusza P., policja przeczesała tereny leśne i okolice miejsca ataku. Ostatecznie, agresor wpadł niedaleko swojego domu.

Prokurator Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Północ w Olsztynie skierował do miejscowego sądu wniosek o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztowania, na co sąd wyraził zgodę.

W czwartek 21 stycznia zapadł wyrok: Dariusz P. spędzi w więzieniu 15 lat. Ponadto, będzie musiał zapłacić na rzecz poszkodowanej zadośćuczynienie w wysokości 50 tysięcy złotych.

Jak donosi portal olsztyn.com.pl, 53-letni, były partner Lidii F., choć pijany, według sądu był poczytalny w trakcie ataku. Sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik Sądu Okręgowego w Olsztynie przyznał, że sąd nie miał wątpliwości co do intencji Dariusza P.

Sąd nie miał wątpliwości, że oskarżony chciał zabić Lidię F. Mężczyzna ten dopiero co opuścił areszt i miał zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej orzeczony w związku ze sprawą o nękanie i znęcanie się. Mimo to nękał ją przez kilka dni, aż wreszcie feralnego dnia pojechał do jej miejsca zamieszkania, gdzie następnie po kłótni zaatakował ją nożem. Sąd zwrócił przy tym uwagę, że Dariusz P., zazdrosny o swoją partnerkę już wcześniej w rozmowach z innymi osobami odgrażał się, że zabije Lidię F. Mówił nawet, że wynajmie zabójców

Wyrok nie jest jeszcze prawomocny.

WOŚP: Licytacja nr 1 #Goraca20
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE