Olsztyn: Mieszkańcy muszą opuścić swoje mieszkania. Jest komunikat! Co się stało?

2020-12-04 9:44 sch
Alarm - zdj. ilustracyjne
Autor: Pixabay W Barczewie mieszkańcy będą musieli opuścić swoje mieszkania. Wszystko przez ewakuację spowodowaną znalezieniem niewybuchu.

Mieszkańcy Barczewa pod Olsztynem będą musieli opuścić swoje mieszkania. Taki komunikat wydały władze miasta. Dlaczego? Wszystko przez niewybuch znaleziony przy budowie na Osiedlu Zielone Wzgórze. W akcję będą zaangażowani strażacy, policjanci i Wojska Obrony Terytorialnej.

Niewybuch w Barczewie. Ewakuacja mieszkańców

Ewakuacja mieszkańców Barczewa rozpocznie się w sobotę (5 grudnia) o godz. 10 i potrwa kilka godzin. — W związku ze znalezieniem niewybuchu przy budowanym budynku na Osiedlu Zielone Wzgórze w dniu 05.12.2020 do godz.10.00 mieszkańcy następujących ulic w Barczewie: Warmińska, Północna, Osiedle Zielone Wzgórze, Nadrzeczna, Widokowa, Wiejska i Zielona za względu na niebezpieczeństwo będą proszeni o opuszczenie swoich lokali. Powrót do mieszkań przewidywany jest na godzinę 12-13. Szczegółowe informacje dotyczące sposobu i miejsca ewakuacji podane zostaną w piątek — poinformowały władze Barczewa.

Utrudnienia w ruchu. Zamknięty odcinek krajowej "szesnastki"

Zamknięta będzie też m.in. droga krajowa nr 16 w okolicy Barczewa. - Droga krajowa nr 16 będzie zamknięta na odcinku od miejscowości. Łęgajny do Barczewa, na wysokości skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 595 w kierunku Jezioran. Wjazd do Barczewa z DK16 nie będzie w tym czasie możliwy. Dla pojazdów poruszających się DK16 na trasie Olsztyn - Mrągowo przygotowany będzie objazd drogami krajowymi nr 53 i 57 przez Szczytno i Biskupiec - informuje GDDKiA w Olsztynie.

Nitka - pies który przeżył piekło