Olsztyn. Na grzyby do lasu? Po co, skoro rosną w autobusie miejskim [ZDJĘCIA]

2021-10-27 14:32
Olsztyn. Na grzyby do lasu? Po co, skoro rosną w autobusie miejskim [ZDJĘCIA]
Autor: ZDZiT Olsztyn Czytelniczka "Gazety Olsztyńskiej" wysłała do redakcji zdjęcia grzybów, które jak gdyby nigdy nic rosną sobie w jednym z autobusów miejskich w Olsztynie, zdj. ilustracyjne

Czytelniczka "Gazety Olsztyńskiej" wysłała do redakcji zdjęcia grzybów, które jak gdyby nigdy nic rosną sobie w autobusie miejskim linii nr 130 w Olsztynie. Po publikacji tekstu pojawiło się wiele śmiesznych komentarzy, zwłaszcza że MPK w Olsztynie miesiąc temu zapewniało o "niemal sterylnie czystych" pojazdach. Skąd grzyby wzięły się w autobusie?

Olsztyn. Na grzyby do lasu? Po co, skoro rosną w autobusie miejskim

Jak informuje "Gazeta Olsztyńska", do redakcji medium wpłynęły zdjęcia czytelniczki, na których widać, jak w autobusie miejskim linii nr 130 w Olsztynie rosną sobie grzyby. Niestety to nie żaden happening ani chwyt marketingowy, tylko fakt, że pojazd był zwyczajnie brudny i zaniedbany. Po publikacji zdjęć internauci nie mieli litości dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Olsztynie, które ledwie 24 września br., głosem rzecznika spółki informowało, co następuje: "Autobusy i tramwaje MPK Olsztyn są dezynfekowane codziennie od marca ubiegłego roku, od początku pandemii. Przecierane są wszystkie powierzchnie wewnątrz (poręcze, oparcia foteli, biletomaty), wnętrze autobusów i tramwajów jest zamgławiane preparatami biobójczymi. Przyciski zewnętrzne także są dezynfekowane. Dodatkowo autobusy i tramwaje są ozonowane. Pojazdy MPK Olsztyn są więc niemal sterylnie czyste" - przekazuje "Gazeta Olsztyńska". Z kolei jak informuje portal olsztyn.com.pl, autobus, w którym rosły grzyby, nie musi należeć do MPK w Olsztynie, a do konsorcjum firm przewozowych Irex i Meteor.

- Myślałem, że nic mnie nie zaskoczy, a jednak. Każdorazowo po zjeździe autobus jest sprzątany. Odpowiada za to firma zewnętrzna. Ponadto jest niemożliwe, aby rosły grzyby w autobusie - mówi olsztyn.com.pl Daniel Żmijewski, kierownik firmy Irex, dodając, że w czasie pandemii koronawirusa autobusy miejskie w Olsztynie są dodatkowo ozonowane.

Czytaj też: Policjanci z Olsztyna szukali mężczyzny w zaroślach. Liczyła się każda sekunda!

Czytaj też: Skatowali Rafała na działkach w Olsztynie. Sąd ogłosił wyroki

Sonda
Lubicie zbierać grzyby?
Na grzyby: jak się przygotować do grzybobrania
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE