Policjanci z Olsztyna szukali mężczyzny w zaroślach. Liczyła się każda sekunda!

2021-10-26 12:18
Lina, samobójstwo, pętla
Autor: Pixabay Policjanci z Olsztyna uratowali 46-latka, który próbował popełnić samobójstwo. Zdj. ilustracyjne.

Kto wie, jak skończyłaby się ta historia, gdyby nie szybka interwencja policji. Mundurowi z Olsztyna otrzymali wiadomość, że pewien 46-letni mężczyzna może znajdować się w ogromnym niebezpieczeństwie. Rzeczywiście, kiedy funkcjonariusze odnaleźli 46-latka, ten był na drzewie z pętlą na szyi.

W niedzielę (24 października) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie, że pewien mężczyzna na terenie miasta może znajdować się w okolicznościach zagrażających jego życiu lub zdrowiu. Policyjny patrol ruszył, aby potwierdzić zgłoszenie. W trakcie sprawdzenia okolicznych zarośli, mundurowi zauważyli mężczyznę na drzewie z założoną na szyi pętlą, przytwierdzoną do gałęzi.

- Interweniujący funkcjonariusze natychmiast przystąpili do działania i w ostatniej chwili odcięli pętle, którą ściągnęli z szyi mężczyzny i udzielili mu pomocy przedmedycznej. Po chwili 46-latek odzyskał świadomość - mówi sierż. szt. Andrzej Jurkun z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Mężczyzna trafił do szpitala, gdzie otrzymał specjalistyczną pomoc. Szybka i skuteczna interwencja policjantów zapobiegła możliwej tragedii.

Przypominamy, że w trudnej chwili zawsze można poprosić o pomoc.

  • bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
  • bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  • dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  • wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  • Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
Sedno Sprawy - Konstanty Szułdrzyński
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE