Olsztyn: Narodowy Spis Powszechny 2021. Jak spisać się w Olsztynie?

2021-04-07 14:37 sch
Narodowy Spis Powszechny 2021
Autor: gov.pl Narodowy Spis Powszechny 2021. Jak się spisać w Olsztynie?

Od początku kwietnia trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Do udziału w badaniu organizowanym raz na dekadę zobowiązani są mieszkańcy Polski (zarówno Polacy, jak i cudzoziemcy) oraz stali mieszkańcy Polski przebywający w czasie spisu za granicą. Podstawową metodą jest spis, którego można dokonać, wchodząc na stronę Narodowego Spisu Powszechnego. Można też spisać się osobiście. Sprawdź, jak to zrobić!

Od początku kwietnia trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Do udziału w badaniu organizowanym raz na dekadę zobowiązani są mieszkańcy Polski (zarówno Polacy, jak i cudzoziemcy) oraz stali mieszkańcy Polski przebywający w czasie spisu za granicą.

Jest kilka możliwości, aby dopełnić obowiązek, m.in. przy stanowisku w ratuszu. Podstawową metodą jest samospis, którego można dokonać, wchodząc na stronę Narodowego Spisu Powszechnego.

Jeżeli ktoś nie może spisać się we własnym zakresie, powinien odwiedzić Urząd Miasta. W Punkcie Obsługi Klienta przy pl. Jana Pawła II działa stanowisko do samospisu. Można z niego skorzystać w poniedziałki w godz. 8:15 - 15:45 oraz od wtorku do piątku w godzinach 7:45-15:15.

Informacje o możliwości skorzystania ze stanowiska udzielane są telefonicznie. Wystarczy zadzwonić pod nr centrali 89 527 31 11 i wybrać jeden z numerów wewnętrznych: 349, 389, 486, 509, 515.

Poza samospisaniem się przez Internet, istnieją jeszcze dwie inne możliwości: spis przez telefon (należy zadzwonić na infolinię pod nr tel. 22 279 99 99) oraz spis bezpośredni (w przypadku braku możliwości spisania się przez Internet lub przez telefon, rachmistrz zrobi to bezpośrednio).

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 potrwa 30 czerwca. Być może w drodze nowelizacji ustawy termin zakończenia badania zostanie wydłużony do 30 września.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Barometr zawodów w warmińsko-mazurskim. Tych fachowców pracodawcy poszukują najbardziej! [GALERIA]

Express Biedrzyckiej - Szymon Hołownia: Nie miałem wyjścia, musiałem się zaszczepić
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE