Olsztyn rezygnuje z organizacji ważnej imprezy. Na starówce nie poczujemy klimatu świąt

2021-06-16 9:22
XII Warmiński Jarmark Świąteczny za nami. Zobacz zdjęcia [GALERIA]
Autor: MOK Olsztyn

Chociaż nie zaczęły się nawet wakacje, władze Olsztyna już myślą o Bożym Narodzeniu. Warmiński Jarmark Świąteczny, jedna z najbardziej znanych imprez w mieście, prawdopodobnie nie odbędzie się. Wszystko przez pustki w kasie ratusza. Prezydent Piotr Grzymowicz twierdzi, że budżet Olsztyna jest napięty, ale nie przekreśla on całkowicie organizacji jarmarku.

Już w ubiegłym roku Warmiński Jarmark Świąteczny odbył się w okrojonej formie. Wszystko z powodu pandemii koronawirusa i obowiązujących obostrzeń. W tym roku olsztyński jarmark w ogóle może się nie odbyć.

Olsztyński ratusz tłumaczy, że w miejskiej kasie nie ma pieniędzy na Warmiński Jarmark Świąteczny. Prezydent Piotr Grzymowicz oszczędza na czym może. Jarmark ma być jedną z "ofiar" budżetowych cięć. Organizatorem imprezy jest Miejski Ośrodek Kultury.

Aktualnie nie ma możliwości zabezpieczenia środków finansowych w wysokości 500 tys. zł na organizację Warmińskiego Jarmarku Świątecznego w grudniu — mówi prezydent Olsztyna, cytowany przez "Gazetę Olsztyńską". — Budżet miasta jest bardzo napięty, po wnikliwiej jego analizie w chwili obecnej nie znajduję skutecznego rozwiązania przedmiotowej kwestii.

Piotr Grzymowicz nie porzucił jednak całkowicie pomysłu organizacji Warmińskiego Jarmarku Świątecznego w tym roku i nie wykreślił całkowicie imprezy z listy. — Jeśli w trakcie roku zaistnieją okoliczności sprzyjające przekonstruowaniu tegorocznych planów, wezmę pod uwagę zwiększenie dotacji Miejskiemu Ośrodkowi Kultury w Olsztynie celem realizacji grudniowej imprezy — tłumaczy Grzymowicz.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Lotnisko w Szymanach wznowiło połączenie po półrocznej przerwie. W planach kolejne zmiany

Jarmark Świętojański wraca na wrocławski Rynek
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE