Lodowisko

i

Autor: Pexels Lodowiska w Olsztynie mają być otwarte od 1 grudnia.

Zimowe atrakcje w Olsztynie

Olsztyn szykuje się na zimę. W mieście powstają lodowiska. Kiedy otwarcie?

2022-11-17 8:47

Wielbiciele jazdy na łyżwach w Olsztynie już przebierają nerwowo nogami, aby po kilku miesiącach przerwy, móc wreszcie pojeździć w mieście. Ośrodek Sportu i Rekreacji pracuje nad powstaniem dwóch lodowisk, gdzie będzie można jeździć na łyżwach. Obiekty przy Centrum Rekreacyjno-Sportowym "Ukiel" oraz ul. Jeziołowicza mają być gotowe 1 grudnia.

Lodowiska w Olsztynie nad Ukielem i przy ul. Jeziołowicza mają być gotowe 1 grudnia

Do początku kalendarzowej zimy jeszcze kilka tygodni. Mamy jednak dobrą wiadomość dla miłośników zimy i sportów zimowych. Każdego roku Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie organizuje organizuje lodowiska. Podobnie będzie w 2022 roku, zwłaszcza, że każdej zimy lodowiska w Olsztynie są pełne wielbicieli jazdy na łyżwach.

Pracownicy olsztyńskiego OSiR-u już zabrali się za pracę, aby wkrótce uruchomić dwa lodowiska, które powstają na terenie Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel oraz przy ul. Jeziołowicza. - Plan jest taki, żeby uruchomić je 1 grudnia. Nieustannie przypominamy, że łyżwiarstwo to idealna forma rekreacji dla każdego. Nie potrzebujemy ani rewelacyjnych zdolności ruchowych ani skomplikowanego sprzętu - mówi Zbigniew Szymula z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie

W tym roku zabraknie trzeciego lodowiska w Olsztynie. Przez lata na łyżwach można było też pojeździć przy hali Urania. Obecnie trwa tam remont. - Zadaszony obiekt powstaje wraz z przebudowywaną halą widowiskowo-sportową i zostanie oddany do użytku wraz z całym kompleksem, czyli w II połowie następnego roku - informuje olsztyński ratusz.

Sonda
Lubisz chodzić na łyżwy?
Dom Lepperów poszedł pod młotek. Nikt nie chce go kupić