Kiedy będzie gotowa hala Urania? Prezydent Olsztyna podał datę

i

Autor: Artur Szczepanski/REPORTER

Kibice czekają na koniec remontu

Kiedy będzie gotowa hala Urania? Prezydent Olsztyna podał datę

2022-09-21 13:00

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz podał prawdopodobną datę ukończenia remontu hali Urania. - Przedłużyliśmy wykonawcy termin do 23 sierpnia 2023 roku i mamy nadzieję, że dotrzyma on terminu - powiedział Grzymowicz podczas spotkania z siatkarzami Indykpolu AZS Olsztyn, którzy już 1 października zainaugurują ligowy sezon.

Trwa remont hali Urania w Olsztynie. Kiedy się skończy?

Remont hali Urania to jedna z najważniejszych inwestycji w Olsztynie, które są obecnie realizowane. Remont rozpoczął się w ubiegłym roku. Do kiedy potrwa? Prezydent miasta Piotr Grzymowicz podał prawdopodobną datę ukończenia hali podczas spotkania z siatkarzami Indykpolu AZS Olsztyn.

- Czekamy z niecierpliwością na Wasz powrót do Uranii. Niestety musieli przedłużyć czas jej oddania. Przedłużyliśmy wykonawcy termin do 23 sierpnia 2023 roku i mamy nadzieję, że dotrzyma on terminu, dzięki czemu będziemy mogli przeprowadzić odbioru - powiedział Grzymowicz i wyraził nadzieję, że sezon 2023/2024 siatkarze z Olsztyna rozpoczną już w nowej hali. Obecnie "akademicy" grają w Iławie. - Sam obiekt będzie mógł pomieścić 4000 kibiców, a z dodatkowymi miejscami na parkiecie - około 5000 miejsc. Będziemy mieć także halę rozgrzewkową - dodał prezydent Olsztyna.

Siatkarze Indykpolu AZS przygotowują się do rozpoczynającego się niebawem sezonu PlusLigi. Pierwszy mecz "akademicy" zagrają 1 października w Iławie. Rywalem będzie mistrz Polski, czyli Zaksa Kędzierzyn-Koźle.

ZOBACZ TAKŻE: Aleksander Kwaśniewski nagrodzony w Olsztynie. Uroczystość odbyła się w zamku

Źródło: Urząd Miasta Olsztyna

Damian Janikowski komentuje aferę po KSW 74. Szczerze o przyszłości!
Sonda
Czy regularnie uprawiasz sport?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają