Węgiel

i

Autor: Pixabay 300 ton węgla-groszku z Kazachstanu MPEC w Olsztynie chce sprzedać mieszkańcom. Zdj. ilustracyjne.

Sezon grzewczy

Węgiel do kupienia na aukcji. MPEC w Olsztynie sprzedaje 300 ton z Kazachstanu

2022-09-20 13:20

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej (MPEC) w Olsztynie wystawi na aukcję 300 ton węgla-groszku. Aukcja jest zaplanowana na najbliższy piątek (23 września). Mogą wziąć w niej udział firmy i osoby prywatne. Minimalnie trzeba kupić 5 ton. Cena wywoławcza za tę ilość to 12,3 tys. zł.

MPEC sprzedaje mieszkańcom Olsztyna 300 ton węgla z Kazachstanu

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Olsztynie ma do sprzedania 300 ton węgla - groszku. Rzecznik MPEC Kamila Rostkowska- Różacka wyjaśniła PAP, że jest to węgiel z Kazachstanu. — Charakteryzuje się on wysoką kalorycznością i odpowiednimi parametrami - po odpowiednim odsianiu do postaci groszku może być stosowany w domowych piecach — powiedziała rzeczniczka i wyjaśniła, że przedsiębiorstwo potrzebuje do swoich kotłów miału węglowego, więc powstały z odsiania groszek może zostać sprzedany. — Zdajemy sobie sprawę z tego, że jest to ilość niewielka, że potrzeby na rynku są dużo większe. Wiemy, że węgla na rynku jest mało i w geście solidarności społecznej wystawiamy na sprzedaż to, co możemy sprzedać. Podkreślam, że to produkt pełnowartościowy — powiedziała Rostkowska-Różacka.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Elektryczny autobus wyjechał na ulice Olsztyna. Poznasz go po zielonych tablicach

Express Biedrzyckiej: Były wicepremier wprost: Rezygnacja z rosyjskiego węgla z dnia na dzień była błędem

Przychód z aukcji pozwoli spłacić kredyty

Chętni do kupienia groszku z olsztyńskiego MPEC muszą założyć konto elektroniczne, ponieważ będzie to aukcja internetowa. Konto należy założyć na platformie pod adresem: https://mpecolsztyn.eb2b.com.pl/contractor-registration.html. W przypadku problemów z założeniem konta należy skontaktować się z działem pomocy technicznej pod nr tel. +48 22 428 19 28 lub adresem mailowym: admin@eb2b.com.pl.

W regulaminie aukcji zastrzeżono, że każdy oferent może posiadać jedno aktywne konto na tym portalu. Rostkowska-Różacka poinformowała PAP, że minimalnie będzie można kupić 5 ton groszku, którego cena wywoławcza wynosi 12,3 tys. zł. Każde postąpienie w aukcji to 50 zł. — Przychód pozyskany ze sprzedaży groszku MPEC przeznaczy na spłatę kredytów, które w czerwcu 2022 spółka zaciągnęła na zakup paliw niezbędnych do zapewnienia odpowiedniej ilości ciepła naszym odbiorcom w sezonie grzewczym 2022/2023 — poinformowała Rostkowska-Różacka.

Olsztyński MPEC oprócz miału spala w ciepłowni biomasę. Olsztyn buduje nową miejską ciepłownię, która ma być opalana paliwem alternatywnym - ta inwestycja ma być gotowa w przyszłym roku.

CZYTAJ TEŻ: Kierowcy ukarani "po nowemu". Pięć osób dostało po kieszeni!

Sonda
Czy obawiasz się dalszego wzrostu cen węgla?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają