Elektryczny Solaris w Olsztynie

i

Autor: Urząd Miasta Olsztyna Elektryczny Solaris w Olsztynie. Autobus bedzie jeździć ulicami miasta przez dwa tygodnie.

Nowy autobus

Elektryczny autobus wyjechał na ulice Olsztyna. Poznasz go po zielonych tablicach

2022-09-14 13:40

Pasażerowie komunikacji miejskiej w Olsztynie będą mieć okazję podróżować całkowicie nowym autobusem. Na ulice stolicy Warmii i Mazur wyjechał elektryczny przegubowiec Solaris Urbino. Testowe pojazdy od czasu do czasu pojawiają się na olsztyńskich trasach. Autobus oznakowany charakterystycznymi, zielonymi tablicami rejestracyjnymi pozostanie w naszym mieście przez dwa tygodnie.

Elektryczny Solaris ma centralny silnik oraz w pełni elektryczne ogrzewanie. Dostęp na pokład ułatwiają cztery wejścia w układzie 2+2+2+2. Przy drugich drzwiach jest rampa, która ułatwia wjazd pasażerom podróżującym na wózkach inwalidzkich lub z wózkami dziecięcymi.

- Energia potrzebna do napędzania pojazdu magazynowana jest w bateriach IMPACT o pojemności 240 kWh - mówi Cezary Stankiewicz z Miejskieego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Olsztynie. - Pozwalają one na przejechanie około 200 km w warunkach miejskiego ruchu. Autobus będzie testowany wraz z dedykowaną do niego ładowarką o mocy 40 kW. Czas pełnego ładowania to około sześciu godzin.

Olsztyńskie MPK ma do dyspozycji ponad 150 autobusów oraz 27 tramwajów.

CZYTAJ TEŻ: W Olsztynie rozmawiali o tramwajach. "Eksperci omówili kierunki rozwoju"

Źródło: Urząd Miasta Olsztyna

Lublin: Kolizja autobusu i kierowcy Bolta
Sonda
Czy lubisz podróżować komunikacją miejską?
Nasi Partnerzy polecają