Drogówka

i

Autor: wm.policja.gov.pl Drogówka - zdj. ilustracyjne.

Policjanci nie mieli litości

Kierowcy ukarani "po nowemu". Pięć osób dostało po kieszeni!

2022-09-19 14:10

Nowy taryfikator mandatów już obowiązuje. Zdążyło się o tym przekonać pięciu kierowców, którzy zostali w miniony weekend ukarani przez warmińsko-mazurskich policjantów. Mandaty dostali m.in. motocyklista, który jechał po Elblągu z prędkością ponad 100 km na godz. oraz kobieta, która w Ełku wyprzedzała przed przejściem dla pieszych.

Rzecznik prasowy warmińsko-mazurskiej policji Tomasz Markowski poinformował PAP, że według nowego taryfikatora ukarano w miniony weekend pięciu kierowców. - 51-letni motocyklista w Elblągu wjechał w obszar zabudowany mając na liczniku ponad 100 km na godz. i dalej się rozpędzał - podał Markowski i dodał, że motocyklistę zatrzymali policjanci z Grupy Speed. Dostał mandat 1,5 tys. zł i 13 punków karnych. Stracił też prawo jazdy na 3 miesiące.

Z kolei w Ełku mandatami według nowego taryfikatora ukarano dwie osoby: 19-letniego kierowcę, który na krajowej "szesnastce" nie zastosował się do zakazu wyprzedzania (dostał mandat w wysokości 1 tys. zł i 15 punktów karnych) oraz 19-letnią kobietę, która naruszyła zakaz wyprzedzania bezpośrednio przed przejściem dla pieszych. Kobieta dostała 15 pkt karnych i 1,5 tys. zł. mandatu. W powiecie ostródzkim 2,5 tys zł mandatu i 15 punktów karnych otrzymał 33-letni kierowca, który na DK nr 16 przekroczył dozwoloną prędkość o 80 km na godz.

W Olsztynie policjanci ukarali mandatem w wysokości 1,5 tys. zł i 15 punktami karnymi 28-letnią kobietę, która na czerwonym świetle wjechała na skrzyżowanie i uderzyła w inne auto. - Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń, a kierowcy byli trzeźwi - podał Markowski.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Olsztyn: Cezary G. chciał spalić koleżankę żywcem?! Odpowie za próbę zabójstwa

Pirat drogowy w Gliwicach: 31 punktów karnych w dwie minuty

Nowy taryfikator mandatów od 17 września

Od soboty obowiązuje rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów, zgodnie z którym mandat za przekroczenie prędkości do 30 km/h wynosi do 400 zł. Przy przekroczeniu prędkości od 31 do 40 km/h to co najmniej 800 zł, a dalej - o 41-50 km/h - 1 tys. zł; o 51-60 km/h - 1,5 tys. zł; o 61-70 km/h - 2 tys. zł; o 71 km/h i więcej - 2,5 tys. zł. Przy przekroczeniu prędkości powyżej 31 km/h - kwoty te rosną dwukrotnie w przypadku recydywy.

Nowe przepisy zakładają, że podwójne karanie dotyczy także innych obszarów ruchu, m.in. nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, złamania zakazu wyprzedzania, czy wyprzedzania na przejściach lub bezpośrednio przed nimi.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Wandale podłożyli ogień na starówce w Olsztynie. Wszystko się nagrało!

Sonda
Dostałeś kiedyś mandat za przekroczenie prędkości?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE