Państwo straciło miliony!

Przestępcy działali w Polsce i Niemczech. Wpadli na granicy w warmińsko-mazurskim

2022-09-15 11:21

Funkcjonariusze Straży Granicznej w Grzechotkach w ramach śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Krajowej w Katowicach, zatrzymali kolejnych członków zorganizowanej grupy przestępczej. W poniedziałek (12 września) w ręce służb wpadł 40-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego oraz 59-latka z Łodzi. Do sprawy zatrzymano łącznie 23 mężczyzn.

Nielegalny tytoń. Zatrzymano dwóch mężczyzn w Grzechotkach

Zorganizowana grupa przestępcza działała w Polsce i Niemczech. Członkowie nielegalnego procederu sprowadzali tytoń z Litwy, wystawiając fikcyjne dokumenty. - Każdy z nich miał swoją rolę w grupie przestępczej. Jedni organizowali zakup tytoniu bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy. Kolejni przewozili, pilotowali dostawy, przechowywali nielegalny towar. Pozostali zajmowali się dalszą dystrybucją suszu tytoniowego - wyjaśnia mjr SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej. W trakcie śledztwa zabezpieczono, m.in. maszyny do cięcia tytoniu, środki finansowe w kwocie prawie 48 tys. zł, 200 euro oraz samochód osobowy o wartości 20 tys. zł.

Prokurator Prokuratury Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach postawił 40 i 59-latkowi zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Pierwszy z nich w okresie od czerwca do listopada 2018 r. naraził Skarb Państwa na straty ponad 7 mln zł. Natomiast drugi od lipca do grudnia 2018 r. wprowadził do obrotu nielegalny tytoń, powodując straty w wysokości 14,5 mln zł. Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są dalsze zatrzymania osób zamieszanych w nielegalny proceder.

Zatrzymano dwóch członków grupy przestępczej. Zdjęcia z akcji znajdziecie poniżej

Sonda
Czy obecnie w Polsce przestępczość jest większym problemem, niż w latach 90.?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają