Hala Urania

i

Autor: Urząd Miasta w Olsztynie

Inwestycje

Hala Urania w Olsztynie rośnie w oczach. Miasto rozpoczyna zakup wyposażenia

2023-03-16 8:12

Olsztyńska Urania rośnie w oczach, a termin realizacji powoli zbliża się ku końcowi. Dlatego też miasto postanowiło rozpocząć zakup wyposażenia do olsztyńskiej hali. O szczegóły zapytaliśmy Martę Bartoszewicz, rzecznik prasową Urzędu Miasta w Olsztynie.

Przebudowa hali Urania została rozpoczęta w 2021 roku. Na ten moment obiekt wydaje się być na półmetku modernizacji, a miasto rozpoczyna w tym miesiącu zamawianie sprzętu niezbędnego do funkcjonowania olsztyńskiej hali. Pierwszego zakupu dokonano w ubiegłym roku i było to wyposażenie medyczne.

- W tym roku już ogłaszamy kolejne postępowania według różnego rodzaju zakresu dostaw. Będziemy to robić sukcesywnie w marcu, w kwietniu i ewentualnie jeszcze w maju, tak żeby móc wszystkie te sprzęty i meble otrzymać do końca września. Będzie to sprzęt sportowy, sprzęt elektroniczny, meble, wyposażenie gospodarcze i oczywiście wyposażenie BHP - mówi Marta Bartoszewicz, rzeczniczka ratusza.

Posłuchaj: Marta Bartoszewicz z olsztyńskiego ratusza mówi o zakupie sprzętu do hali Urania

Dodatkowo miasto zakończyło mediacje z wykonawcą projektu odnośnie zwiększenia kosztów oraz przesunięcia terminu realizacji. Szczegóły porozumienia zostaną ujawnione, gdy firma przyśle podpisany aneks do umowy.

Protest pracowników budżetówki w Olsztynie
Źródło: Olsztyńska Urania rośnie w oczach. Miasto rozpoczyna zakup wyposażenia
Nasi Partnerzy polecają