Mgła - zdj. ilustracyjne

i

Autor: Pixabay Ostrzeżenie IMGW dla Warmii i Mazur przed mgłą.

Ostrzeżenie IMGW. Uwaga na mgły! Trudne warunki na drogach Warmii i Mazur!

2020-10-30 17:38

IMGW wydało ostrzeżenie I stopnia przed mgłami dla całej północnej i centralnej Polski. Mgliście będzie również na Warmii i Mazurach. Synoptycy prognozują, że mgły pojawią się wieczorem i potrwają do rana. Widzialność będzie ograniczona do 200 m. Sprawdź szczegółową prognozę!

Mgły na Warmii i Mazurach. Ostrzeżenie IMGW

To może być niebezpieczna noc na Warmii i Mazurach. IMGW wydało ostrzeżenie I stopnia dla całego woj. warmińsko-mazurskiego przed mgłami. Mgliście zrobi się późnym wieczorem. Zamglenia potrwają do rana. Prawdopodobieństwo wystąpienia mgieł synoptycy IMGW oceniają na 80 proc.

- Zachmurzenie duże. Lokalnie możliwe większe przejaśnienia. Rano miejscami silne zamglenie, lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Miejscami także, zwłaszcza na północy i wschodzie, przelotne opady deszczu - prognozuje IMGW.

Zagrożenie I stopnia IMGW. Co to jest?

Czym jest zagrożenie I stopnia według synoptyków IMGW? - Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia - czytamy w komunikacie IMGW. Ponadto należy spodziewać się m.in. utrudnień w ruchu drogowym.

Ponadto synoptycy IMGW ostrzegają przed gęstą mgłę w północnej połowie Polski, a na południu przed intensywnymi opadami deszczu i gwałtownymi wzrostami stanów wody z możliwością przekroczenia stanów ostrzegawczych.

Warmia czy Mazury. Gdzie leży to miasto?

Pytanie 1 z 10
Olsztyn leży na...
Decyzja o zamknięciu cmentarzy wywołała furię!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany