Pani Sabina zaraziła się koronawirusem w ciąży! Teraz jest szczęśliwą mamą!

2020-05-07 11:57
Urodziła dziecko po pokonaniu koronawirusa.
Autor: Szpital Wojewódzki Olsztyn Sabina Jaguszewska z Kurzętnika urodziła zdrowe dziecko tuż po tym jak zaraziła się koronawirusem.

Pani Sabina Jaguszewska z Kurzętnika (woj. warmińsko-mazurskie) zachorowała na koronawirusa będąc w ciąży. Kobieta pokonała COVID-19, a 3 maja w olsztyńskim szpitalu urodziła córeczkę. Mama i Urszulka są zdrowe. - Nie mogę nadziwić się, że Urszulka zmienia się z każdym dniem - mówi szczęśliwa pani Sabina.

Urodziła dziecko po przejściu koronawirusa

Czegoś takiego w Polsce jeszcze nie było! Po raz pierwszy lekarze przeprowadzili poród u kobiety wyleczonej z koronawirusa. Na świat przyszło zdrowe dziecko. To wielki sukces lekarzy z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie.

Pani Sabina Jaguszewska z Kurzętnika 3 maja (niedziela) o godz. 3 nad ranem urodziła córeczkę. Zanim jednak spotkało ją wielkie szczęście, młoda kobieta zachorowała na koronawirusa.

Pani Sabina została przewieziona do Szpitala Wojewódzkiego ze Szpitala Jednoimiennego w Ostródzie, gdzie na oddziale zakaźnym leczyła się z zakażenia COVID-19. – Leczył się tam również mój mąż, więc było mi łatwiej znieść pobyt – mówi pani Sabina. – Świetną opiekę zapewnili mi również lekarze i pielęgniarki z ostródzkiego szpitala. Bardzo dziękuję dr Piotrowi Kocbachowi, ordynatorowi oddziału zakaźnego oraz pracującego pod jego kierownictwem zespołowi ginekologów.

Jak wyglądał poród?

Do Oddziału Ginekologiczno-Położniczego w olsztyńskim szpitalu pacjentka została przyjęta 9 kwietnia. – Bezpośrednio przed przyjęciem wykonano u pani Sabiny dwa testy na obecność koronawirusa, które dały wynik negatywny – relacjonuje dr Tomasz Waśniewski, , ordynator Oddziału Ginekologiczno-Położniczego WSS w Olsztynie. – Zastosowaliśmy odpowiednie procedury izolacyjne i środki ochrony osobistej przewidziane w takich sytuacjach.

Następne tygodnie pani Sabina spędziła w Oddziale Ginekologiczno-Położniczym, pod opieką lekarzy i położnych. – Zdecydowaliśmy o terminie porodu metodą cięcia cesarskiego i przeprowadziliśmy go nad ranem w ostatnią niedzielę – dodaje dr n.med. Janina Lipińska, zastępca ordynatora Oddziału Ginekologiczno-Położniczego, która opiekowała się pierwszą pacjentką wyleczoną z koronawirusa, mającą urodzić w olsztyńskim szpitalu.

Mama i córeczka są zdrowe

Obecnie Sabina Jaguszewska opiekuje się córeczką, która przebywa z nią w jednej sali. – Nie mogę nadziwić, że Urszulka zmienia się z każdym dniem. Najważniejsze, że jest zdrowa – mówi młoda mama. - To był mój pierwszy poród i mam nadzieję nie ostatni. Przy kolejnym chciałabym również być pod opieką lekarzy i położnych ze Szpitala Wojewódzkiego, którzy zapewnili mi wszystko, czego potrzebowałam. Nie mogłam trafić lepiej.

CZYTAJ TEŻ: Ma 106 lat i przeżyła dwie pandemie. Właśnie pokonała koronawirusa

Poród metodą cesarskiego cięcia przeprowadziła dr Alicja Mankiewicz – informuje dr hab. n. med. Tomasz Waśniewski. – Zdecydowaliśmy o zastosowaniu tej metody ze względów ginekologicznych. Wszystko przebiegło sprawnie, a zarówno mama, jak i mała Urszulka czują się dobrze.

Jechał wężykiem po Olsztynie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE