Jesień, pogoda, deszcz

i

Autor: Pexels Prognoza pogody dla Warmii i Mazur 5-6 listopada.

Prognoza IMGW

Pierwszy weekend listopada lepiej spędzić w domu! Prognoza pogody dla Warmii i Mazur

2022-11-04 11:23

Prognoza pogody dla Warmii i Mazur. Przed nami pierwszy weekend listopada. Wielu z nas zastanawia się, czy będzie to dobra okazja do jesiennych spacerów, a może czeka nas brzydki i deszczowy czas? Tego wszystkiego dowiecie się z naszego artykułu opartego na prognozie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW).

Jak podaje IMGW, pogodę w pierwszy weekend listopada "będzie kształtowała rozległa zatoka niżowa związana z ośrodkami nad Morzem Norweskim, Morzem Północnym, zachodnią Polską i północnymi Włochami oraz związany z nią układ frontów atmosferycznych". Oznacza to sporo chmur i deszczu w najbliższych godzinach.

Pogoda Warmia i Mazury. Prognoza na 5 listopada

W sobotę (5 listopada) Polska będzie - według prognoz IMGW - w obszarze obniżonego ciśnienia. - Od Pomorza po Małopolskę będzie przebiegała strefa pofalowanego frontu, przemieszczająca się wolno na wschód. Nad zachodnią połowę kraju napłynie chłodniejsze powietrze polarne morskie, przed frontem utrzyma się cieplejsza masa powietrza - czytamy w komunikacie IMGW. Ciśnienie wzrośnie. Na Warmii i Mazurach sobota (5 listopada) będzie dniem pochmurnym. Wystąpią przelotne opady deszczu. Według wyliczeń IMGW, w zachodniej i centralnej części regionu prognozowana suma opadów do około 10 mm. Termometry pokażą od 9°C do 11°C. - Wiatr na ogół umiarkowany, na wschodzie okresami porywisty, z kierunków południowych - informuje IMGW.

Pogoda Warmia i Mazury. Prognoza na 6 listopada

W niedzielę (6 listopada) nasz kraj będzie - jak informuje IMGW - "w rozległym obszarze lekko podwyższonego ciśnienia, z centrum nad środkową Polską". - Na wschodzie zaznaczał się jeszcze będzie wpływ ciepłego frontu atmosferycznego. Napływać będzie chłodne powietrze polarne morskie - czytamy w prognozie IMGW. Ciśnienie zacznie spadać. Na Warmii i Mazurach w niedzielę (6 listopada) sporo chmur, z przelotnymi opadami deszczu. Temperatura maksymalna od 9°C do 12°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych.

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:
Poseł Śmiszek wprost: Lex Czarnek to przepis na konserwowanie skansenu, który istnieje w głowach PiS-owców