Hulajnoga elektryczna

i

Autor: Pixabay Hulajnoga elektryczna - zdj. ilustracyjne.

Z hukiem upadły na chodnik

Pijane nastolatki jechały hulajnogą. Na sumieniu miały znacznie więcej!

2022-10-11 9:35

Przy ul. Pstrowskiego w Olsztynie dwie pijane nastolatki jechały hulajnogą elektryczną. Co więcej, zignorowały czerwone światło i wjechały na jezdnię. Brawurowa jazda nastolatek skończyła się dla nich bolesnym upadkiem na chodnik. Jakby tego było mało, jedna z nich podała policjantom fałszywe dane osobowe.

Pijane nastolatki szalały na hulajnodze. Teraz mają kłopoty

W piątek (7 października) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Pstrowskiego w Olsztynie. - Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 16-letnia dziewczyna, jadąc hulajnogą elektryczną wraz z pasażerką, zignorowała sygnał nadawany przez sygnalizator i przejechała przez oznakowane przejście dla pieszych na czerwonym świetle - mówi Andrzej Jurkun z KMP w Olsztynie. Co gorsza, nastolatka straciła panowanie nad hulajnogą i wraz z koleżanką upadły na chodnik. 17-letnia pasażerka uderzyła w barierkę. Na szczęście nikomu nie stało się nic poważnego. Na tym nie koniec.

Okazało się, że nastolatki były pijane. Badanie policyjnym alkomatem wykazało obecność w organizmie 16-latki ponad jednego promila alkoholu. Co więcej, nieletnia próbowała wprowadzić w błąd funkcjonariuszy, podając wielokrotnie fałszywe dane osobowe. Ostatecznie obie dziewczyny zostały przekazane pod opiekę rodziny. Policjanci z interwencji sporządzili dokumentację, która trafi do sądu rodzinnego i nieletnich. 16-latka odpowie za kierowania hulajnogą w stanie nietrzeźwości, przejazd na czerwonym świetle, przewożenie hulajnogą pasażerki oraz wprowadzenie w błąd funkcjonariuszy co do swojej tożsamości.

Sonda
Czy rowery i hulajnogi elektryczne stanowią zagrożenie dla pieszych?
Przewoził pasażera hulajnogą elektryczną. Zapłaci 2800 złotych mandatu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany