Koparka

i

Autor: Pixabay Pijany mężczyzna kierował koparką. Zdj. ilustracyjne.

Policjanci nie mieli litości

Pijany jak bela wsiadł do koparki! Świadek zapobiegł tragedii

2022-09-20 10:19

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Iławie (woj. warmińsko-mazurskie). 63-letni mężczyzna kierował koparką, mając 2,5 promila alkoholu w organizmie! Kto wie, czy odpowiedzialne zachowanie świadka zdarzenia nie zapobiegło tragedii.

Dzięki informacji od świadka, iławscy policjanci zatrzymali pijanego kierowcę, w poniedziałek (219 września) kilka minut po godz. 14. - Zgłaszający oświadczył, że operator koparki pił alkohol, a teraz siedzi za konsolą i manewruje nią nad samochodami - mówi st. asp. Joanna Kwiatkowska z Komendy Powiatowej Policji w Iławie. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce zgłoszenia.

Okazało się, że 63-latek kierował koparką mając prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mieszkaniec gminy Ostróda za podjęcie czynności zawodowych został już ukarany mandatem. Natomiast z kierowania maszyną budowlaną pod wpływem alkoholu będzie tłumaczył się przed sądem.

Policjanci przypominają, że kierowanie pojazdem to wielka odpowiedzialność. Bądźmy czujni i zawsze reagujmy na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Od tego, czy zareagujemy może zależeć czyjeś zdrowie i życie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Pijany ojciec miał opiekować się 7-latkiem. To, co zastali policjanci było jeszcze gorsze!

Były ambasador Jan Piekło o wojnie na Ukrainie [EXPRESS BIEDRZYCKIEJ]
Sonda
Jak często pijesz alkohol?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE