Pijany mężczyzna

i

Autor: Pixabay Policjanci z Olsztyna interweniowali w sprawie 7-latka, którym miał opiekować się pijany ojciec. Zdj. ilustracyjne.

Szok!

Pijany ojciec miał opiekować się 7-latkiem. To, co zastali policjanci było jeszcze gorsze!

2022-09-19 11:52

Olsztyńscy policjanci interweniowali w sprawie 7-letniego chłopca, którym miała się opiekować pijana osoba. Ze zgłoszenia wynikało, że jest to ojciec dziecka. Okazało się, że chłopca "pilnuje" ktoś pijany, ale była to... jego 53-letnia babcia.

W sobotę (17 września) po południu policjanci zostali wezwani do jednego z mieszań w Olsztynie przez kobietę, zaniepokojoną stanem trzeźwości byłego partnera. Mężczyzna miał w tym czasie sprawować opiekę nad 7-letnim synem. Na miejscu interwencji okazało się, że chłopcem zajmowała się babcia 7-latka. Mundurowi sprawdzili 53-latkę alkomatem. Badanie wykazało 1,5 promila alkoholu. Policjanci musieli znaleźć odpowiednią opiekę dla 7-latka. Z ojcem chłopca nie udało się skontaktować. Dzieckiem zaopiekował się dopiero wujek.

Materiały w tej sprawie trafią do Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Olsztynie, którego zadaniem będzie zbadanie interwencji pod kątem narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia. Gdyby okazało się, że nieodpowiedzialni opiekunowie swoim zachowaniem narazili dziecko na bezpośrednie zagrożenie dla jego życia bądź zdrowia, może im grozić kara do 5 lat więzienia.

CZYTAJ TEŻ: Przestępcy działali w Polsce i Niemczech. Wpadli na granicy w warmińsko-mazurskim

Artur Szpilka po zwycięstwie na gali High League 4
Sonda
Jak często pijesz alkohol?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE