Przejazd kolejowy

i

Autor: Pixabay Przejazd kolejowy - zdj. ilustracyjne.

Niebezpieczne zdarzenie

Pod Olsztynem samochód uderzył w pociąg towarowy. Pasażerka w szpitalu

2023-03-29 9:54

Na trasie Czerwonka-Zrębiec w gminie Biskupiec (woj. warmińsko-mazurskie) samochód osobowy uderzył w pociąg towarowy. Pasażerka auta trafiła do szpitala. Kierowcy osobówki i pociągu byli trzeźwi. Szczegóły w dalszej części artykułu.

Biskupiec. Osobówka uderzyła w pociąg, 63-latka w szpitalu

W poniedziałek (27 marca) po godzinie 13 doszło do niebezpiecznego zdarzenia na bocznicy kolejowej na trasie Czerwonka-Zrębiec w gminie Biskupiec. Samochód osobowy uderzył w pociąg towarowy. - Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 62-letni kierujący osobowym citroenem nie zastosował się do znaku ,,STOP” i nie zachował szczególnej ostrożności, w wyniku czego uderzył w jadący pociąg - mówi Paulina Żur z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Do szpitala trafiła 63-letnia pasażerka citroena. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że zarówno kierowca osobówki jak i 36-letni maszynista byli trzeźwi. Kierowcy citroena zatrzymano prawo jazdy. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym mężczyzna prawdopodobnie wkrótce odpowie przed sądem. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych i stosowanie się do umieszczonych tam znaków pionowych i poziomych.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: 21-latek wjechał w drzewo. Tragiczny wypadek niedaleko Susza

Sonda
Nie boisz się podróżować pociągiem?
Anielka i Jaś zginęli z mamusią pod pędzącym pociągiem „Aniołki pamiętamy o Was”
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany