Dworzec Główny w Olsztynie

i

Autor: AK Policja musiała interweniować na dworcu kolejowym w Olsztynie z powodu pasażera pociągu bez maseczki.

Policja z Olsztyna musiała zatrzymać pociąg. Pasażer bez maseczki nie dbał o bezpieczeństwo innych

2020-10-19 12:20

Pociąg relacji Białystok - Szczecin musiał zatrzymać się na dłużej w Olsztynie. Wszystko przez niesfornego pasażera, który nie chciał założyć maseczki i zamiast podróżować zgodnie z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa, wdał się w awanturę z pracownikami kolei.

Pociąg relacji Białystok - Szczecin. Pasażer bez maseczki

W niedzielę (18 października) ok. godz. 9:00 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie przyjął zgłoszenie dotyczące awanturującego się pasażera pociągu relacji Białystok - Szczecin. Mężczyzna nie chciał założyć maseczki.

- Dopiero interwencja policjantów pozwoliła przerwać impas, w którym przez kilkadziesiąt minut trwali pracownicy kolei i niesforny pasażer. Dotyczył on obowiązku zakrywania ust i nosa w określonej sytuacji, do którego to obowiązku mężczyzna nie chciał się zastosować - relacjonuje podkom. Rafał Prokopczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Na miejscowy dworzec skierowany został policyjny patrol.

Nie założył maseczki, bo "jest zdrowy"

Po przyjeździe pociągu na dworzec PKP policjanci wylegitymowali pasażera. Okazał się nim 33-letni mieszkaniec Kętrzyna, który twierdził, że jest zdrowy i że nie będzie stosował się do obowiązujących przepisów. - Funkcjonariusze w tej sytuacji poinformowali 33-latka o konsekwencjach prawnych niestosowania się do reżimu sanitarnego oraz o skierowaniu wobec niego wniosku o ukaranie do sądu karnego - mówi rzecznik olsztyńskiej policji. Z pośród kilkudziesięciu pasażerów pociągu relacji Białystok - Szczecin jedynie 33-latek lekceważąco podszedł do obowiązujących obostrzeń sanitarnych.

Te gwiazdy były w tym programie muzycznym. Komplet punktów zdobędą najlepsi! QUIZ

Pytanie 1 z 13
Sanah była na precastingach do programów ...
Tak będzie wyglądał szpital polowy na Narodowym
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany