Warmińsko-mazurskie. Obornik pod domem posła PiS! "Zdrajca polskiej wsi"

2020-10-19 8:03 sch
Obornik pod domem posła PiS
Autor: Agrounia Rolnicy położyli obornik pod domem posła PiS z Warmii i Mazur Zbigniewa Babalskiego.

Pod domem Zbigniewa Babalskiego, posła z warmińsko-mazurskich struktur PiS, rolnicy położyli obornik. Zdjęcia ze zdarzenia udostępniła Agrounia, której liderem jest Michał Kołodziejczak. Ponadto przy domu posła rolnicy wywiesili transparenty, nazywające Babalskiego "zdrajcą polskiej wsi".

Polscy rolnicy w natarciu! Kilkanaście dni temu zablokowali drogi całego kraju, protrestując przeciwko tzw. "Piątce dla zwierząt". Na protestach się jednak nie skończyło. Przekonał się o tym Zbigniew Babalski, poseł z warmińsko-mazurskich struktur PiS. W niedzielę (18 października) rolnicy położyli obornik pod domem polityka. Pojawiły się też transparenty, w których Babalskiego nazwano "zdrajcą polskiej wsi".

- Tak dziś o poranku rolnicy podsumowali poselskie wybryki pana Zbigniewa Babalskiego, który podniósł rękę przeciwko polskiemu społeczeństwu. UWAGA! To były Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa! Jego głos dożyna polskie rolnictwo - czytamy na profilu Agrounii na Facebooku. - Rolnicy pamiętają rok ’99, kiedy Zbigniew Babalski jako wojewoda Warmińsko-Mazurski kazał bić protestujących rolników.

Zbigniew Babalski - kim jest?

Zbigniew Babalski to poseł na Sejm VI, VII, VIII i IX kadencji, w 1998 wojewoda olsztyński, a w latach 1999–2001 wojewoda warmińsko-mazurski8. Był też sekretarzem stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Ws w latach 2015-2018.

Jabłkiem w koronawirusa. "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 134