Policjanci z Herą wpadli do szkoły. Narkotyki u uczniów

i

Autor: wm.policja.gov.pl Policjanci z psem Herą wpadli do szkoły. Narkotyki u uczniów w powiecie ostródzkim (woj. warmińsko-mazurskie).

Policjanci z Herą wpadli do szkoły. Nieoczekiwany finał lekcji

2022-04-26 12:19

Spotkanie młodzieży z policjantami w ostródzkiej szkole przybrało nieoczekiwany obrót, gdy nos policyjnego psa zareagował na znany mu zapach. Jak się okazało, trzech nastolatków posiadało tego dnia przy sobie narkotyki. Teraz 17-latkom grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Być może nastolatkom udałoby się uniknąć kary, gdyby nie Hera, bo tak wabi się policyjny pies.

Policjanci do zwalczania przestępczości narkotykowej wraz z dzielnicowymi z ostródzkiej komendy rozpoczęli cykl spotkania profilaktycznych pod nazwą „STOP narkotykom”. W trakcie tych działań funkcjonariusze będą odwiedzali szkoły na terenie powiatu i rozmawiali z nastolatkami o tym, jak zgubny wpływ na życie i zdrowie ludzi mają używki, szczególnie narkotyki.

W poniedziałek (25 kwietnia) w jednej z ostródzkich szkół średnich uczestniczył policyjny przewodnik psa służbowego z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, któremu towarzyszył pies wyspecjalizowany w wykrywaniu zapachów narkotyków. Nagle pies wyczuł narkotyki. Szybko też wskazał osoby, które mogły mieć kontakt z narkotykami.

Czworonóg nie pomylił się. Policjanci znaleźli narkotyki u trzech uczniów wskazanych przez „Herę”, bo tak wabi się pies tropiący. Trzej nastolatkowie zostali zatrzymani i przewiezieni do ostródzkiej komendy, gdzie usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków. W sumie policjanci podczas działań w szkole ujawnili prawie 30 gramów substancji zabronionych. Wśród nich była marihuana, amfetamina i mefedron.

Zatrzymani przez funkcjonariuszy 17-latkowie po przesłuchaniu zostali przekazani swoim opiekunom. Teraz ze swojego postępowania będą się tłumaczyć przed sądem. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomani za posiadanie narkotyków przewiduje karę do 3 lat więzienia.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Wpadli podczas wymiany towaru. 10 kg narkotyków w rękach policji [Zdjęcia]

Sonda
Czy brałeś kiedyś narkotyki?
Akcja CBŚP. Narkotyki w skrzyniach z pomidorami
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany