Ta choroba odbiera Julce życie kawałek po kawałku! Potrzeba jeszcze 2 mln złotych!

2020-01-19 22:33
Ocalić julkę
Autor: Facebook

Rdzeniowy zanik mięśni – to choroba, która powolutku zabija maleńką Julkę Rówczyńską (6 mies.) z Nowego Miasta Lubawskiego (woj. warmińsko-mazurskie). Jedyną szansą na uratowanie jej ulatującego życia jest terapia w USA. Ta kuracja jest niesłychanie droga – kosztuje 9 mln zł. Julkę można wesprzeć datkami przez Fundację Się Pomaga.

Julka przyszła na świat w lipcu 2019 roku. Rodzice dziewczynki byli szczęśliwi. Już po kilku tygodniach jej mama Joanna Rówczyńska usłyszała słowa, po których szczęście prysnęło, a pojawiły się strach, rozpacz i łzy. - Lekarz powiedział: SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. W tych literach zapisany jest wyrok - opowiada Wioletta Rówczyńska. - To śmiertelna choroba, która odbiera Julci życie kawałek po kawałku. Bez leczenia w końcu zabierze oddech, zatrzyma serduszko – głos pani Wioletty załamuje się.

Jedyną szansą jest terapia w USA. Dzięki niej organizm Julki otrzyma gen, który będzie produkował białko potrzebne do pracy mięśni. Zbiórka kończy się 6 lutego. - Mamy wiarę w to, że zdążymy, że będziemy potem mogli Julci powiedzieć: Żyjesz, bo czuwało nad tobą mnóstwo osób o wielkich i dobrych sercach – mówi mama dziewczynki.

W akcję ratowania życia Julki włączył się pan Marek Ziółkowski, organizator akcji "Złom na wagę życia". Razem z Maciejem Sitarkiem, burmistrzem Lidzbarka, zapraszają wszystkich na finał zbiórki złomu, który odbędzie się 25 stycznia od godz. 10:00 w Lidzbarku koło Działdowa (woj. warmińsko-mazurskie) przyjadą gwiazdy programu złomowisko, będą koncerty, pokazy i masa atrakcji a to wszystko aby pomóc chorej Julce.

link do zbiórki  https://siepomaga.pl/ocalic-julke

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE