Porwali dwóch mężczyzn i zgotowali im piekło! Powiesili na łańcuchu i razili prądem! [ZDJĘCIA]

2021-11-19 14:55
Porwanie w Lubawie
Autor: wm.policja.gov.pl Porwanie w Lubawie. Do ofiary napastnicy mieli strzelać z wiatrówki i razić ich prądem.

Sceny rodem z mafijnego filmu wydarzyły się w Lubawie (woj. warmińsko-mazurskie). Ofiara szła ulicą, kiedy podjechał do niej znajomy i kazał wsiąść do auta. Mężczyzna zrobił to i od tego czasu zaczął się jego horror. Napastnicy wywieźli go do lasu i bili. Później zawieźli ofiarę do garażu, gdzie trwał dalszy ciąg koszmaru. Szczegóły policyjnego śledztwa są wstrząsające!

Do zdarzenia doszło pod koniec października 2021 roku. Iławscy policjanci zostali poinformowani o porwaniu. Z relacji pokrzywdzonego wynika, że gdy szedł jedną z ulic w Lubawie, podjechał do niego znajomy swoim samochodem i kazał mu wsiąść do auta, co mężczyzna uczynił. W aucie znajdowały się inne osoby, które grożąc przedmiotem przypominającym broń, kazały mu oddać telefon i włożyć głowę między kolana. Jak oświadczył pokrzywdzony, po kilkudziesięciu minutach znaleźli się w lesie. Sprawcy przywiązali go do drzewa i zaczęli bić. Po pewnym czasie pokrzywdzony został przewieziony w bagażniku do garażu znajdującego się na terenie powiatu nowomiejskiego. W pomieszczeniu tym mężczyzna został ponownie pobity i strzelano do niego z wiatrówki. Okazało się wtedy, że był tam również drugi pokrzywdzony, który został do garażu przywieziony przez innego ze sprawców. Mieszkaniec powiatu nowomiejskiego także został pobity i sprawcy strzelali do niego z wiatrówki w brzuch i nogi. Następnie zawiesili go na łańcuchu przyczepionym do sufitu, dalej bijąc i rażąc prądem z paralizatora. - Po chwili jednego z mężczyzn zapakowali do bagażnika i wywieźli do lasu, każąc mu już dalej sobie radzić samemu, a drugiego z pokrzywdzonych sprawcy wypuścili z garażu mówiąc, aby szybko uciekał - mówi asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie.

Policjanci podczas prowadzonego postępowania zabezpieczyli zapis z kamer monitoringu oraz ustalili grupę osób, mającą związek z przestępstwem. Funkcjonariusze przesłuchali świadków, a następnie zatrzymali sześciu mieszkańców powiatu nowomiejskiego. Usłyszeli oni łącznie 9 zarzutów m.in. bezprawnego i ze szczególnym udręczeniem pozbawiania wolności, gróźb karalnych, posiadania narkotyków, a także uszkodzenia ciała. Na podstawie zgromadzonych materiałów, sąd zastosował wobec pięciu mężczyzn tymczasowy areszt. Mieszkańcy powiatu nowomiejskiego w wieku 18 - 24 lata najbliższe trzy miesiące spędzą w więzieniu. Natomiast wobec 21-latka prokurator zastosował dozór. Mężczyzna musi trzy razy w tygodniu stawiać się w jednostce policji, ma zakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonych oraz zakaz opuszczania kraju. Metody działania sprawców są ustalane, a zatrzymanie kolejnych z nich jest kwestią czasu. Kodeks karny za samo pozbawienie wolności, który łączyło się ze szczególnym udręczeniem przewiduje karę od 3 lat pozbawienia wolności.

Gorzów Wielkopolski: Grozili porwaniem dziecka i podpaleniem firmy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE