Posypały się mandaty po kontroli budowy hali Urania w Olsztynie

2021-11-24 8:42

Mandatami i wnioskiem do sądu zakończyła się kontrola budowy hali Urania w Olsztynie. Kontrola zaczęła się po tym jak kilka tygodni temu do szpitala po wypadku trafił jeden z robotników. Stwierdzono wiele nieprawidłowości. Ponadto jeden z Ukraińców pracujących na budowie, był zatrudniony nielegalnie.

Do wypadku przy remoncie hali Urania, z udziałem jednego z pracowników, doszło we wrześniu. Po tym zdarzeniu, zlecono kontrolę. Na czym polegały nieprawidłowości podczas budowy w Olsztynie? Wyjaśnił to okręgowy inspektor pracy w Olsztynie Jarosław Kowalczyk. - Osoba, która uległa wypadkowi została w niewłaściwy sposób do ubezpieczenia społecznego. Stwierdzono nieprawidłowości w zakresie potwierdzenia umowy o pracę, jak również poddania tej osoby badaniom lekarskim, szkoleniom w zakresie BHP i wiarygodność przedstawionych inspektorowi pracy dokumentów - powiedział Kowalczyk. Inspektor skierował zawiadomienie do prokuratury o możliwość popełnienia przestępstwa poprzez potwierdzanie nieprawdy. Inspektor ustalił także, że jeden z cudzoziemców, obywatel Ukrainy, pracował nielegalnie. Powiadomiono o tym wojewodę i straż graniczna.

PRZECZYTAJ TAKŻE: W Olsztynie mamy milionera! Szczęśliwiec trafił "szóstkę" w Lotto

Sonda
Uważasz, że w zakładach pracy przestrzega się BHP?
Krzysztof Skiba: Żyjemy w horrorze poprawności politycznej [Super Raport]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE