Dramat na Mazurach

Poszukiwania turysty, który wypadł z łódki, przerwane! Na Mazury pojechał w grupie znajomych

2023-05-01 20:18

Służby ratownicze przerwały poszukiwania zaginionego, który wypadł z łódki na Jeziorze Skarlińskim w pobliżu Nowego Miasta Lubawskiego. W niedzielę, 30 kwietnia, wiosłowa łódź z trzema mężczyznami w wieku ok. 30 lat wywróciła się na akwenie. Dwóch poszkodowanych podjęto z wody, ale jeden z nich musiał być reanimowany. Trzeciego ciągle nie odnaleziono.

Poszukiwania na Jeziorze Skarlińskim. Wywróciła się łódka z trzema mężczyznami

Poszukiwania mężczyzny, który wypadł z łódki na Jeziorze Skarlińskim, zostały przerwane, ale będą kontynuowane we wtorek, 2 maja. Do dramatu na akwenie doszło w w czasie majówki, w niedzielę, 30 kwietnia. Łódź wiosłowa, która płynęło trzech mężczyzn w wieku ok. 30 lat wywróciła się na akwenie, a poszkodowani wpadli do wody. Dwóch udało się znaleźć i wciągnąć na łodzie ratownicze - jeden z nich był reanimowany, ale udało mu się przywrócić funkcje życiowe. Trzeci zaginął, dlatego jednocześnie wszczęto również akcję poszukiwawczą, w której biorą udział m.in. Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Iławy i specjalistyczna grupa z sonarem z Olsztyna. - Nasze poniedziałkowe działania zostały już zakończone, ale poszukiwania zostaną wznowione we wtorek, 2 maja, w godzinach porannych - mówi aspirantka Ludmiła Mroczkowska, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim.

Jak dodaje, mężczyzna nie był mieszkańcem tamtejszego powiatu i przyjechał na Mazury na majówkę w towarzystwie pięciu innych osób, w tym dwóch mężczyzn, którzy płynęli z nim łódką.

Sonda
Czy brałeś/brałaś kiedyś udział w poszukiwaniach osób zaginionych?
Tomasz U. trafi na 3 miesiące do aresztu za zabójstwo matki i babci