Strajk kobiet w Olsztynie

i

Autor: KIC Protest kobiet w Olsztynie, 26 października.

Powrót Strajku Kobiet w Olsztynie. Spacer 16 listopada. NOWA TRASA

2020-11-16 11:14

Po kilku dniach przerwy w Olsztynie ponownie zaplanowano spacer w ramach Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. W stolicy Warmii i Mazur wciąż więc trwają protesty przeciwko zaostrzeniu przepisów aborcyjnych. W poniedziałek (16 listopada) olsztyński spacer przejdzie nową trasą. Gdzie należy spodziewać się protestujących? Sprawdź szczegóły!

Początek poniedziałkowego strajku kobiet w Olsztynie, zaplanowano na godz. 16 na placu Jana Pawła II przed ratuszem. Spacer rozpocznie i zakończy odśpiewanie hymnu. Strajk Kobiet w Olsztynie będzie mieć nową trasę. Spod ratusza uczestnicy ruszą w stronę Placu Roosevelta, a następnie obok Szpitala Miejskiego i w Kościuszki. Spacerowicze pojawią się też przy Placu Ofiar Katynia. Protestujący znajdą się też przy Dworcu Głównym, skąd pójdą w stronę Partyzantów przez Rondo Bema, skąd ponownie udadzą się pod ratusz.

Organizatorki strajku kobiet w Olsztynie zachęcają do przynoszenia transparentów i flag, ale także do spacerowania w drobnych grupach. Uczestnicy marszów proszeni są też o przestrzeganie zasad sanitarnych.

Sonda
Czy popierasz Strajk Kobiet?
Gwiazdy disco polo bez kasy z Funduszu Wsparcia Kultury? "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 154