Lex TVN. Protesty 19 grudnia

i

Autor: PIOTR GRZYBOWSKI / SUPER EXPRESS Lex TVN. Protesty 19 grudnia

Prezydent Olsztyna o lex TVN. "Cofniemy się do mrocznych czasów komunizmu"

2021-12-20 9:40

Sejm opowiedział się przeciwko uchwale Senatu, który we wrześniu odrzucił nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji. To oznacza, że wejście w życie lex TVN zależy od decyzji prezydenta Andrzeja Dudy. W niedzielę, 19 grudnia, w całej Polsce odbyły się się protesty przeciwko lex TVN. Protestowano również w Olsztynie. Prezydent miasta Piotr Grzymowicz uczestniczył w manifestacji i zabrał też głos w sprawie lex TVN. - Jeżeli zabraknie niezależnych mediów, cofniemy się do mrocznych czasów komunizmu - stwierdził Grzymowicz.

W niedzielę, 19 grudnia, w całej Polsce odbyły się protesty w obronie telewizji TVN, po przyjęciu przez Sejm nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, zwanej lex TVN. Po odrzuceniu poprawek Senatu, uchwała trafi na biurko prezydenta Andrzeja Dudy. Przedstawiciele opozycji i niezależnych mediów nie mają wątpliwości, że uchwała jest wycelowana w TVN, a także szerzej – w wolne media w Polsce. Protestowano w wielu polskich miastach, również w Olsztynie. W stolicy Warmii i Mazur w proteście udział wzięło kilkaset osób. W manifestacji udział wziął także prezydent miasta Piotr Grzymowicz, który w mediach społecznościowych wypowiedział się na temat lex TVN.

- Próba wyrugowania z polskiej rzeczywistości medialnej telewizji TVN wywołuje bardzo silną potrzebę protestu. Protestuje cały kraj, tradycyjnie nie zawodzą także olsztynianie. Dzisiaj spotkaliśmy się pod ratuszem, żeby wyrazić swój sprzeciw przeciwko ograniczaniu demokracji i łamaniu prawa. Jeżeli zabraknie niezależnych mediów, cofniemy się do mrocznych czasów komunizmu. Dlatego każda forma protestu jest pożądana, a podpisanie apelu o zawetowanie przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawy „lex-TVN” jest dowodem obywatelskiej przyzwoitości - napisał Grzymowicz w mediach społecznościowych.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Warchały. Koszmarna śmierć w płomieniach w domku letniskowym. Nie żyje sędzia

Sonda
Czy weźmiesz udział w protestach przeciwko lex TVN?
Demonstracja LEX TVN w Krakowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE