Burza

i

Autor: Pixabay Prognozy IMGW mówią o burzach w weekend.

Pogoda Warmia i Mazury

Prognozy IMGW mówią o deszczu i burzach. Zobacz pogodę na weekend

2023-03-24 17:20

Jaka będzie pogoda na Warmii i Mazurach w ostatni weekend marca? Prognozy ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) mówią o przelotnych opadach deszczu i burzach w regionie. Szczegóły pogody na 25-26 marca w dalszej części artykułu.

Burze i deszcz w weekend. Prognoza pogody IMGW dla Warmii i Mazur

W sobotę (25 marca) - jak informuje IMGW - "Polska będzie w zasięgu układu niżowego znad Wysp Brytyjskich i Skandynawii, w ciepłym powietrzu polarnym morskim". Ciśnienie będzie się wahać. Co z pogodą na Warmii i Mazurach? Dzień będzie pochmurny. W drugiej połowie dnia możliwe przelotne opady deszczu i lokalne burze. Podczas burz spaść może 10 mm deszczu. Termometry pokażą od 12°C do 14°C. - Wiatr słaby, okresami umiarkowany i porywisty, w czasie burz możliwe porywy do 55 km/h, południowo-zachodni - informuje IMGW.

Już wkrótce Wielkanoc. Co mówią prognozy na święta? Szczegóły w artykule Pogoda na Wielkanoc 2023. Koszmarne wieści. Synoptycy nie pozostawiają złudzeń

W niedzielę (26 marca) - według IMGW - "Polska pozostanie w zasięgu układu niżowego znad Bałtyku, w chłodnym powietrzu polarnym morskim". Spadek ciśnienia. Na Warmii i Mazurach niedziela będzie kolejnym pochmurnym dniem z przelotnymi opadami deszczu i lokalnymi burzami. Na termometrach od 9°C do 11°C. - Wiatr słaby, okresami, zwłaszcza w czasie burz, umiarkowany i porywisty, południowo-zachodni - podaje IMGW.

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:
Robert Lewandowski przeprasza za aferę premiową
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany