Przyszli do sklepu z butami i zrobili coś nieoczekiwanego! Pomysłowe rodzeństwo z Ełku będzie miało kłopoty

i

Autor: KPP Ełk Przyszli do sklepu z butami i zrobili coś nieoczekiwanego! "Pomysłowe" rodzeństwo z Ełku będzie miało kłopoty

Warto było?

Przyszli do sklepu z butami i zrobili coś nieoczekiwanego! "Pomysłowe" rodzeństwo z Ełku będzie miało kłopoty

2022-11-24 9:57

Do niecodziennej sytuacji doszło w jednym ze sklepów obuwniczych w Ełku. 28-letnia kobieta i jej 32-letni brat, którzy przyszli na zakupy ze swoimi dziećmi, postanowili nieco zaoszczędzić. Szybko przekonali się jednak, że to nie był dobry pomysł. Nie dość, że nie będą mogli cieszyć się z nowych butów, to jeszcze mogą trafić za kratki.

Chcieli "zaoszczędzić" na zakupach

W ubiegły piątek 18 listopada, policjanci z Ełku otrzymali zgłoszenie o incydencie, do którego doszło w jednym ze sklepów obuwniczych. Ze zgłoszenia wynikało, że do sklepu weszły trzy osoby dorosłe z dwójką dzieci i zaczęły przymierzać buty. W końcu, wykorzystując tłok w sklepie i chwilową nieuwagę personelu, wszyscy pospiesznie wyszli ze sklepu.

Jak się okazało, opuścili oni sklep w nowych butach za które nie tylko nie zapłacili, ale w pudełkach zostawili swoje stare, zużyte obuwie. W ten sposób wynieśli ze sklepu towar o wartości około 840 złotych.

Nie spodziewali się, że wpadną tak szybko

Policjantom szybko udało się ustalić wizerunek i tożsamość nieuczciwych klientów. Jak się okazało, kradzieży dokonało rodzeństwo - 28-letnia kobieta i 32-latni mężczyzna. Oboje nie spodziewali się, że tak szybko zostaną rozpoznani i zatrzymani przez policjantów i przekonali się, że ich pomysł był ryzykowny i nieopłacalny. Nie dość, że odebrano im nowe buty, to jeszcze czekają ich poważne konsekwencje prawne.

Rodzeństwo usłyszało już zarzuty kradzieży. Za swój czyn odpowiedzą przed sądem. Grozi im nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Sonda
Byłeś kiedyś świadkiem kradzieży w sklepie?
Filcowe buty na prezenty
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają