Ceny mieszkań rosną z zastraszającym tempie, a będzie jeszcze drożej. Jak sytuacja wygląda w Olsztynie?

i

Autor: Monika Smolik

Horrendalne kwoty!

Rekordowe ceny mieszkań na Warmii i Mazurach. Horrendalne kwoty!

2023-11-28 11:29

Ceny mieszkań wciąż idą w górę w całej Polsce, także na Warmii i Mazurach. Najdroższe nieruchomości są w stolicy regionu – w Olsztynie. Za metr kwadratowy trzeba zapłacić średnio 12,5 tys. zł. Suma ta jest zawyżona przez inwestycje, które powstają nad jeziorem Ukiel. W mieście można znaleźć również dużo tańsze mieszkania. Szczegóły poniżej.

W Olsztynie nawet 12,5 tys. zł za metr kwadratowy mieszkania

Ceny nieruchomości w całym kraju cały czas idą w górę. Trend ten widać również w województwie warmińsko-mazurskim. Najdrożej jest w Olsztynie, gdzie średnio za metr nowego mieszkania należy zapłacić 12,5 tys. zł. Jednak kwota ta jest zawyżona przez projekty, które powstają nad jeziorami. To właśnie za nieruchomości położone nad wodą trzeba zapłacić najwięcej. Przykładowo, na portalach oferujących nieruchomości za mieszkanie 2-pokojowe (35,66 m kw.) przy ul. Sielskiej trzeba zapłacić 13 tys. zł za metr kwadratowy. Podobnych ogłoszeń jest mnóstwo.

Drogo jest również w Śródmieściu oraz bliskim centrum miasta. Także za mieszkanie 2-pokojowe (36,62 m kw.) znajdujące się przy ul. 15 Dywizji należy uiścić opłatę w wysokości 12 285 zł za metr kw. Dla porównania, jeszcze w sierpniu bieżącego roku informowaliśmy, że to w stolicy Warmii i Mazur średni zakres cen wynosił 6550-9680 zł, a średnia cena to 7921 zł. We wrześniu bieżącego roku kwota ta wzrosła już do 8084 zł.

W mieście są również znacznie tańsze mieszkania. Na osiedlach Pieczewo, Gutkowo czy Jaroty można znaleźć nieruchomości, których cena za metr kwadratowy oscyluje wokół kwoty 7-8 tys. zł. Te osiedla jednak są tzw. sypialniami Olsztyna, w związku z tym do centrum trzeba dojechać autem lub komunikacją miejską.

Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w innych miastach regionu?

W innych miastach województwa warmińsko-mazurskiego jest znacznie taniej niż w Olsztynie, mimo że miejscowości te są atrakcyjne turystycznie. Na przykład za metr kwadratowy mieszkania z rynku wtórnego w Elblągu i Ełku należy zapłacić około 6-7 tys. zł. Z kolei w Lidzbarku Warmińskim średnia cena za m kw. wynosi około 4,5-5 tys. zł, a w Giżycku – 4-7 tys. zł.

Protest spółdzielców z Olsztyna ZABIJAJĄ ICH CENY ZA CIEPŁĄ WODĘ

Najlepsze osiedla w Olsztynie. Tu mieszka się najbardziej komfortowo [LISTA]

Źródło: Rekordowe ceny mieszkań na Warmii i Mazurach. W Olsztynie za metr kwadratowy trzeba zapłacić 12,5 tys. zł!
Nasi Partnerzy polecają